KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Węże przyjadą do Garwolina

Dodano:
garwolin - Węże przyjadą do Garwolina

Poprzez prezentację żywych okazów ok. 6 węży, o długości od 75 cm do prawie 5 metrów staramy się rozwinąć zainteresowania przyrodnicze, oraz postawy badawcze u widzów, którzy mają okazję przyglądnąć się zwierzakom z bliska, a także ich dotknąć – zachęca CSiK do wydarzenie, które odbędzie się 18 lipca.

„Zapoznajemy publiczność z charakterystycznym środowiskiem występowania przedstawionych gatunków, oraz z ich zachowaniem i przyzwyczajeniami.
Pragniemy poszerzyć wiedzę odbiorców w zakresie rozpoznawania i charakteryzowania poszczególnych gatunków. W trakcie programu obalamy mity dotyczące gadów i przełamujemy stereotypy na ich temat.
Poprzez prezentację żywych okazów (ok. 6 węży) – od 75 cm do prawie 5-ciu metrów! staramy się rozwinąć zainteresowania przyrodnicze, oraz postawy badawcze u widzów, którzy mają okazję przyglądnąć się zwierzakom z bliska, a także ich dotknąć” -
zachęcają organizatorzy.

Przebieg spotkania będzie wyglądał następująco:
– przedstawienie się
– wprowadzenie do tematu
– wprowadzenie systematyki gadów i ich podział
– scharakteryzowanie środowiska, w którym żyją gady
– pokaz żywych gatunków takich jak: boa tęczowy, pyton tygrysi, wąż boa/pyton albinos
– charakterystyka przedstawianych węży, ich biologii, sposobu rozmnażania, żywienia oraz hodowli
– wymienienie gadów żyjących w Polsce
– podsumowanie wiadomości
– pytania ze strony publiczności.

Wydarzenie odbędzie się 18 lipca godz. 10:00 sala widowiskowa CSiK.

Kup bilet.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.