KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Uroczystości 100. rocznicy nadania nazwy miejscowości Stefanów

Dodano:
garwolin - Uroczystości 100. rocznicy nadania nazwy miejscowości Stefanów

7 lipca 1919 roku rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych Józefa Beka zmieniono nazwę miejscowości Francdorf I na Stefanów. 100 lat od tego wydarzenia w Stefanowie został odsłonięty pamiątkowy kamień i zasadzony jubileuszowy dąb.

Uroczystości upamiętniające 100. rocznicę nadania nazwy miejscowości Stefanów rozpoczęła polowa Msza Święta, której przewodniczył ks. Gabriel mazurek, asystent katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej.

Po zakończonej Eucharystii i powitaniu gości, prowadzący święto zaprezentowali rys historyczny „Z przeszłości Stefanowa”, przygotowany przez dyrektora MGOK w Żelechowie Michała Sztelmacha. Po czym przewodniczący rady miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik odczytał Apel Pamięci, w którym wspomniano wszystkich zasłużonych dla rozwoju Stefanowa.

Następnie władze miasta i gminy Żelechów wraz z zaproszonymi gośćmi odsłonili pamiątkowy kamień oraz zasadzili jubileuszowy dąb.

REKLAMA:


Część artystyczną rozpoczął występ zespołu wokalnego „Lolek Orkiestra”. Artyści z Zamościa zaprezentowali na scenie najpopularniejsze polskie pieśni patriotyczne. Podczas występu członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Stefanowie pokroiły i rozdały wśród zgromadzonych upieczony przez siebie tort.

Potem na scenie pojawili się uczniowie szkoły podstawowej w Stefanowie, którzy wierszem i piosenką przedstawili historię swojej placówki. Następnie rozpoczęły się ludowe występy artystyczne zespołów z Kacprówka, Łomnicy i Leopoldowa.

Do późnego wieczoru przed budynkiem remizy OSP w Stefanowie trwała zabawa taneczna z zespołem „Refleks” a dzieci bawiły się na dmuchanym placu zabaw i odwiedzały mini zoo.

zdjecia: PCKiP


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 30

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

Ania bierze to co jest z braku laku

kuba_mikusek (, #IP b8f7ffbabe) Odpowiedz

Dobra biba. Więcej ludzi niż na tych dziadowskich dniach żelechowa

Zdziwiony (, #IP e12599ad67) Odpowiedz

A ta pani Anna to niby kto i po co? Chyba ktoś przedobrzył, czyżby pan przewodniczący na czyjeś polecenie? A po co burmistrzowi ta ostentacja ? I kim?

Niech się lansuje dziewczyna (, #IP cd39a4ff19) Odpowiedz

Na lokalną celebrytkę ma warunki lepsze niż ta z Garwolina i młodsza znacznie.

Szkoda... (, #IP 732a793290) Odpowiedz

Szkoda, że tort był dla cząstki osób, myślałem, że dla wszystkich mieszkańców i gości będzie bo to tak wypadało... Ale pewnie szkoda kasy, lepiej na wszystkich zarobić niż dać od siebie...