Garwolin Sport

Leopold Tukendorf wicemistrzem świata w badmintonie

Dodano:
garwolin - Leopold Tukendorf wicemistrzem świata w badmintonie

Leopold Tukendorf razem z Pawłem Gaszem zajął II miejsce na mistrzostwach świata w badmintonie, rozgrywanych 11 sierpnia w Katowicach.

Zdjęcie autorstwa: Paweł Święs Fotografia

W Katowicach zakończyła się trwająca ponad tydzień i największa impreza rangi MŚ w całej historii badmintona YONEX BWF World Senior Badminton Championships 2019. Zawodników biorących udział w MŚ było ponad 1500 z 56 krajów.

W finałowym meczu debla mężczyzn kat. +75 w Leopold Tukendorf w parze z Pawłem Gaszem uległ zawodnikom kadry niemieckiej Gerd Pflug/Dietmar Unser. Po wyrównanym pojedynku polski debel przegrał w stosunku 21:13, 15:21, 14:21.

- Jest to największe osiągnięcie zawodnika naszego klubu. Warto wspomnieć, że tylko 6 Polaków zdobyło medale na turnieju mistrzowskim. Gratulujemy również pozostałym zawodnikom klubu, którzy uczestniczyli w mistrzostwach i godnie reprezentowali kraj oraz klub – mówi Mariusz Nogal z MKS Garwolin.

Uczestnikami Mistrzostw z MKS Garwolin byli: Maria Brzeźnicka, Agnieszka Brojek, Krzysztof Walenda, Andrzej Dadas, Jerzy Rybicki, Przemysław Grześkowiak, Jerzy Stachowski i Leopold Tukendorf.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gratulacje (, #IP 8c03127b6c) Odpowiedz

Gratuluję Całej Ekipie Garwolińskiej Udziału Na Mistrzostwach A W Szczególności Panu Leopoldowi Tukendorfowi Który Jest Wybitnym Sportowcem, Wybitnym Pedagogiem, Wybitnym Fizykiem. Gratulacje Składa Piotr Mroczek

Zwycięstwo (, #IP 9d3f294472) Odpowiedz

Serdecznie gratuluje zwycięstwa i wspaniałej formy. Znam prawie cały team i wszyscy są dla mnie wzorem pasji do sportu. Wszystkiego dobrego i jeszcze wielu sukcesów.