KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Uroczystości patriotyczne w Uninie

Dodano:
garwolin - Uroczystości patriotyczne w Uninie

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Lesie Unińskim rozpoczął koncert orkiestry strażackiej OSP Górzno. W tym roku organizatorem uroczystości oprócz wójta Waldemara Sabaka jest starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, a także parafia Unin.


W rejonie wsi Unin w gminie Górzno doszło do starcia zbrojnego pomiędzy wojskami polskimi a niemieckimi. W wyniku tej potyczki zginęło 10 żołnierzy i podoficerów wojska polskiego. Dla upamiętnienia tego wydarzenia zostały złożone pod pomnikiem kwiaty i zapalone znicze.

Mszę św. polową odprawił ks. Leszek Dąbrowski, proboszcz parafii Jana Pawła II w Sulbinach. W uroczystości uczestniczyli: wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji wojskowych i służb mundurowych, młodzież szkolna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu.

Po okolicznościowych przemówieniach można było wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Unina i Goździka.

zdjęcia: UG Górzno

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 50

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

piknik fajny szkoda tylko, że partyjniaki tymi przemówieniami ludzi mordują... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

W poniedziałek rano dopalały się ŚMIECI w miejscu pikniku... EkoLider nie dał kontenera?

(, #IP 374c7d8f81) Odpowiedz

Zapałki dużo tańsze niż kontener.

Zginęło 10 polaków (, #IP d8a5f0520f) Odpowiedz

A ilu niemców zginęło bądź zostało rannych? Czy w żadnego nie trafili?

uroczystości (, #IP 6ea7dd99c3) Odpowiedz

Naprawdę , aż tak zazdrościcie Kurowskiej że smarujecie na nią na każdym kroku? Ma kobieta swoje 5 minut i je wykorzystuje. Tak samo wszyscy robicie w pracy czy biznesie. No ale wam nie robią fotek!! Boli co ???? :-)

co kogo boli? (, #IP a7a4af1796) Odpowiedz

Najbardziej to Ty zazdrościsz i najbardziej boli to Ciebie. Szkoda, że tego nie widzisz :-(.

a gdzie inwestycja?! (, #IP 500e1bed5d) Odpowiedz

Wytłumaczcie mi - wzięliście Ekolider na sponsora? Tu nie śmierdziało wam????

Ffw (, #IP 120bdb11d6) Odpowiedz

Jak ekolider daje kasę to jest cacy, jak pobiera za wywóz śmieci to jest be.

jak gołąbeczki (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

nasza Vice i Pan Poseł jak gołąbeczki, jak stare dobre małżeństwo- zawsze razem ze sobą no i z wyborcami , aż do wyborów , a później jak zwykle cztery lata przerwy

bedok anty pis (, #IP 5c04c44610) Odpowiedz

a nasza powiatowa ,,звезда zvezda,, błyszczy w tym żółtym wdzianku aż blask niesie do samego miasta ach Ivone Ivone zajęła byś się swoimi dziećmi a nie pchasz sie do polityki kobieta bez honoru

interesujące (, #IP a7a4af1796) Odpowiedz

Żółty zaspokaja psychiczną potrzebę spokoju i przemiany. Choć potocznie jest uważany za kolor zazdrości, wiąże się go z dążeniem do szczęścia i radości. Preferowany jest przez osoby odczuwające radość życia i spełnienie, oraz takie które stale pragną się rozwijać. Odrzucają go natomiast osoby w stanie napięcia psychicznego oraz o obniżonej aktywności zawodowej.

bedok anty pis (, #IP 5c04c44610) Odpowiedz

tu n ie chodzi o kogoś kto odrzuca kolor żółty , chodzi tylko o to że w na takie ,, uroczystosci,, nie zakłąda się takiego koloru ubrań poprostu nie wypada ot i cała prawda

Honor to balast dla "DOJNEJ ZMIANY". (, #IP cc82e65bb9) Odpowiedz

Pytanie? (, #IP a7a4af1796) Odpowiedz

Temat komentarza, beż komentarza?