KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Dzień otwarty w Balonik – Centrum Nauki i Zabawy w Garwolinie – bezpłatne zajęcia pokazowe dla dzieci, warsztaty dla rodziców

Dodano:
garwolin - Dzień otwarty w Balonik – Centrum Nauki i Zabawy w Garwolinie – bezpłatne zajęcia pokazowe dla dzieci, warsztaty dla rodziców

Już 14 i 15 września będziemy świętować rok istnienia Balonik – Centrum nauki i zabawy.
Z tej okazji planujemy bezpłatne zajęcia pokazowe dla dzieci (14 września) i warsztat dla rodziców (15 września)Czym się zajmujemy?
„Balonik to miejsca stworzone  przez dwie logopedki, mamy i koleżanki - Agatę Tudek i Annę Siarkiewicz, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.” Tak Was witamy na naszej stronie www.balonik-centrum.pl

 
Nasze działania skupiają się głównie wokół logopedii. Prowadzimy przez cały rok bezpłatne konsultacje logopedyczne.

Dlaczego?  Żeby w porę zadziałać i nie nawarstwiać problemów. Żeby obalać mity. Żeby informować. Żeby pomóc wtedy, kiedy dziecko nie musi się jeszcze mierzyć się ze szkolną ławką, pisaniem i czytaniem.

Kiedy do logopedy?
Do logopedy można pójść zawsze. W każdym wieku. Niemowlak też może. U nas konsultujemy dzieci od około 2 roku życia , ale są logopedzi, którzy przyjmują też młodsze dzieci.
 
Na szczęście świadomość rodziców jest coraz większa i w ciągu tego roku udało nam się skonsultować już ponad setkę dzieci.

Jak wygląda u nas taka konsultacja?
Zawsze w formie zabawy. Bardo dbamy o to, żeby dziecko czuło się jak najmniej zestresowane. Zawsze wchodzi na konsultacje z rodzicem, chyba że jest starsze i woli samo. Podczas konsultacji rozmawiamy, bawimy się, obserwujemy. Rodzic uzyskuje informacje czy stan mowy jego Pociechy jest prawidłowy. Otrzymuje również wskazówki co do dalszego postępowania.

Dla kogo są zajęcia grupowe – „Maluchy to zuchy” i „Logowygibasy”?
Są to zajęcia, które stworzyłyśmy w ramach profilaktyki logopedycznej. Ale też są fajnym uzupełnieniem terapii indywidualnej. Mają wspierać rozwój mowy najmłodszych . „Maluchy to zuchy” dla dzieci od 1 roku życia, „logowygibasy” dla tych, którzy skończyli już 2 lata.
W przypadku tych zajęć rodzic aktywnie uczestniczy w zabawie.  Naszym celem jest nie tylko stymulowanie rozwoju mowy najmłodszych, ale i inspirowanie rodziców do kreatywnych zabaw w domu. A jeśli macie ochotę zobaczyć na żywo jak to wygląda, zapraszamy 14 września na bezpłatne zajęcia pokazowe.

Co szykujemy dla rodziców 15 września?

Bezpłatny warsztat „Co rodzic wiedzieć powinien o rozwoju mowy swojego dziecka? – czyli mowa to nie tylko słowa.”

Do kogo jest skierowany warsztat? – do przyszłych i obecnych rodziców, będzie kilka tematów, które często frustrują rodziców, a które zaobserwowałyśmy podczas rozmów.
- Co wspiera, a co zaburza rozwój mowy?

- Co powinno zaniepokoić?
- Kiedy do logopedy?
- Zabawy i zabawki „must have”
- Jak na co dzień stymulować rozwój mowy?

   Balonik to nie tylko profesjonalna pomoc logopedyczna ale również kreatywne animacje. Zajmujemy się organizacja przyjęć urodzinowych oraz większych imprez plenerowych. Dzięki naszej pomocy rodzice mogą skupić się na gościach oraz uczestniczeniu w wydarzeniu , a my zapewniamy cały wachlarz zabaw, gier, a nawet poczęstunku dla najmłodszych. Naszych animacyjnych pomysłów nie zabraknie również na dniu otwartym.

Z kim współpracujemy?
Ten rok był bardzo intensywny w nowe znajomości. Poznałyśmy ogrom cudownych ludzi z naszego regionu. Z niektórymi udało nam się nawiązać stałą współpracę.

Agnieszka Drożdż (Babeczka od tortów – słodkie przyjęcia Agi) , Agnieszka Soszka nasza prowadząca bobojogę czyli zajęcia dla mam z dziećmi , Sylwia Czarnecka – nasza instruktorka chustowania, Elżbieta Konopacka – prowadząca nasze szkolenia dla specjalistów, Ania Zielińska – która tworzy i uczy dzieci i dorosłych, jak tworzyć przepiękną biżuterię. 

Na dniu otwartym zagoszczą obie Agnieszki, z czego się bardzo cieszymy. 

Gdzie można znaleźć cały harmonogram dnia otwartego?
Cały harmonogram można znaleźć na naszej stronie www.balonik-centrum.pl w zakładkach dla dzieci i dla rodziców oraz na naszym Facebook - BalonikGarwolin w zakładce wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy.

Agata Tudek i Anna Siarkiewicz
BALONIK -Centrum nauki i zabawy
 ul. Senatorska 71, 08-400 Garwolin Tel. 574 152 146

Galeria 7

Artykuł sponsorowany