KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

5 wypadków i 30 kolizji w minionym tygodniu

Dodano:
garwolin - 5 wypadków i 30 kolizji w minionym tygodniu

Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci odnotowali 5 wypadków i 30 kolizji drogowych. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.


2 września – zderzenie forda i opla w Gocławiu
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Głosków w dniu 02.09 po godzinie 20. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 59-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Ford na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w następstwie czego doszło do zderzenia się z pojazdem marki Opel, którym kierowała 22-letnia kobieta. W wyniku zderzenia do szpitala została przetransportowana 47-letnia pasażerka samochodu marki Ford oraz kierowcy pojazdów. Kierowcy trzeźwi. Osoby biorące udział w wypadku są mieszkańcami powiatu garwolińskiego. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

2 września - Śmierć w wyniku wypadku w miejscowości Ostrybór
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Ostrybór w dniu 02.09 przed godziną 21.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 64-letni mieszkaniec Warszawy, kierujący samochodem marki Opel z dotychczas niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zaczepił o jadący w przeciwnym kierunku pojazd marki Peugeot, w następstwie czego doszło do zderzenia czołowego Opla z samochodem marki Kia, który jechał za Peugeotem. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Oplem, a do szpitala zostali przetransportowani 52-letni kierowca samochodu marki Kia oraz 17-letnia pasażerka – mieszkańcy powiatu puławskiego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

3 września – uderzył samochodem marki Audi w drzewo. Przy sobie miał narkotyki a w mieszkaniu amunicję
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Ruda Tarnowska w dniu 03.09 po godzinie 9. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 39-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierując samochodem osobowym marki Audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Od kierującego obrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. W pojeździe policjanci ujawnili 5 woreczków z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku - amfetamina. Następnie w pomieszczeniach mieszkalnych mężczyzny mundurowi ujawnili 50 sztuk amunicji. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

REKLAMA:


3 września – zderzenie Mastera i Kangoo

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Goźlin Mały w dniu 03.09 około godziny 11.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Renault Kangoo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, mieszkańcowi powiatu otwockiemu, który kierował samochodem marki Renault Master. Na skutek zderzenia Master zatrzymał się w przydrożnym rowie, a kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierowca samochodu Renault Kangoo w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wildze.

3 września zderzenie samochodu osobowego z rowerzystą
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na wysokości miejscowości Wilchta w dniu 03.09 około godziny 12.20. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 41-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault w rejonie skrzyżowania podjął manewr wyprzedzania 62-letniego rowerzysty, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Na skutek zderzenia kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowcy trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.