KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


2 września 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Głoskowie

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 76 w Głoskowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Ford Mondeo. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pojazdy są objęte pożarem, a cztery osoby nimi podróżujące znajdują się pod opieką zespołów ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany ciężkiej na palące się samochody. Po ich ugaszeniu odłączono akumulatory i zakręcono zawór instalacji LPG. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ostrybór, gm. Wilga
Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ostrybór, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 801 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego Oplem Vectra, a po jego ewakuacji z pojazdu lekarz stwierdził zgon. Ponadto działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie zostały przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko trzy godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


3 września 2019 r.

Wypadek drogowy w miejscowości Ruda Tarnowska

Tuż po godz. 9 na drodze powiatowej w miejscowości Ruda Tarnowska samochód osobowy zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do kierującego pojazdem przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie poszkodowany został ewakuowany i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. W działaniach brały udział dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Goźlinie Małym
Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Goźlinie Małym, w którym uczestniczyły dwa pojazdy dostawcze. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

4 września 2019 r.

Uszkodzone przyłącze gazowe w Maciejowicach

Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Maciejowicach podczas prac ziemnych polegających na obsadzaniu znaku drogowego na poboczu drogi doszło do uszkodzenia gazociągu niskiego ciśnienia. Do działań zadysponowano dwa zastępy PSP i zastęp OSP Maciejowice. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy uszczelnili wypływ gazu. Działania zastępów strażacy polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Czas interwencji wyniósł ponad jedną godzinę.

5 września 2019 r.
Zderzenie samochodu z motorowerem na Al. Legionów w Garwolinie

O godz. 8 na Al. Legionów w Garwolinie doszło do zderzenia samochodu osobowego i motoroweru. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Kolejne czynności zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Działania trwały pół godziny.

7 września 2019 r.

Pożar samochodu w Czyszkówku

Tuż przed godz. 9 w Czyszkówku doszło do pożaru samochodu znajdującego się w budynku gospodarczym. Działania zastępów straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów oraz oddymiania pomieszczeń. W działaniach trwających ponad pół godziny uczestniczyło pięć zastępów straży.

Pożar samochodu na drodze gminnej w miejscowości Prandocin.
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu na drodze gminnej w Prandocinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu pojazdu, który został ugaszony przez właściciela. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastęp OSP.

8 września 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Niecieplinie

Po godz. 2 na drodze krajowej nr 76 w Niecieplinie doszło do dachowania samochodu osobowego. Na skutek zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Działania zastępów straży trwały pół godziny i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojeździe.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.