KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Problem rodziny z Sulbin w Interwencji Polsatu

Dodano:
garwolin - Problem rodziny z Sulbin w Interwencji Polsatu

Państwo Domareccy mieszkają w domu w Sulbinach. W 2015 r. okazało się, że według map przez ich podwórko przebiega droga gminna. W rzeczywistości jednak droga nie istnieje - na trasie stoją m.in. słup energetyczny i stuletnia studnia. Wójt gminy wniósł sprawę do sądu, który uznał, że droga może przebiegać pod oknami domu. Więcej w materiale Interwencja Polsatu.

W 2015 roku sąsiedzi państwa Domareckich zażądali od Gminy Garwolin doprowadzenia do ich domu drogi. Wcześniej przez dziesięciolecia rodzina korzystała z dojazdu zwyczajowego za stodołą Domareckich. Dlatego dopiero w 2015 roku wójt zorientował się, że na mapie zaznaczona jest droga gminna. Biegnie przez podwórko Domareckich.  Została uwidoczniona w gospodarstwie na mocy protokołu z maja 1976 roku. Co ciekawe, rok później rodzina dostaje oficjalne pozwolenie na budowę domu murowanego. Czy to możliwe, żeby nikt nie zauważył wówczas drogi? Wójt obiecał sprawdzenie tych faktów w archiwum urzędu.

REKLAMA:


Państwo Domareccy przegrali też sprawę w sądzie, którą wniósł wójt gminy. Sąd uznał, że droga może biec pod oknami domu. Co ważne jednak, sąd nie badał samych okoliczności powstania drogi, ani wydania pozwolenia na budowę domu. Jedynie kwestię zasiedzenia drogi. Domareccy liczą, że nagłośnienie sprawy im pomoże. Nie chcą pieniędzy, chcą tylko spokoju.

Więcej można zobaczyć w materiale Interwencja Polsatu.

Źródło i zdjęcia: https://interwencja.polsatnews.pl/, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

problem (, #IP 4278c88993) Odpowiedz

gmina powinna zająć się każdym mieszkańcem bez legalnego dojazdu bo takich osób jest dużo więcej .

(, #IP 7b3048468f) Odpowiedz

To jakim cudem dostali pozwolenia na budowę jak nie byłodojazdu?

Stefan (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

No przepraszam, ale jak mieszkali w tym miejscu od dziada,pradziada to dobrze wiedzieli że tam kiedys szła droga. Zreszta chyba w podatkach tez to widac. Ja dobrze pamietam jak babka mowiła ze na koncu mojej działki kiedys była droga w wzdłuż rowu, i nie tykam tego placu , bo wiem ze nie jest mój.

(, #IP 04c610c055) Odpowiedz

Zapewne dziadek w 1917r. wiedział, że urodzi mu się wnuk Grzegorz, któremu odda gospodarstwo.

Sulbiny (, #IP 7c09d21325) Odpowiedz

Szkoda ludzi od lat mieszkaja ale nowo bogaccy kupuja dzialki i co domy stawiaja niewiedzac ze brak dojazdu w Sulbinach to juz wieksza polowa mieszkancow to ludzie ktorzy kupuja dzialki niemajac nic wspolnego z sulbinami Brawo Domareccy i powodzenia trzeba byc bezczelnym zeby zadac od ludzi dojazdu

rodzina z Sulbin (, #IP 04c610c055) Odpowiedz

Pani Urszula podając w materiale zapomniała dodać, że zamykając drogę gminną i tworząc sobie podwórko, posiada za domem łąkę. Mogłaby ją oddać pod drogę gminną i nie robić problemu. Najlepiej wywłaszczyć kuzyna, odebrać mu działkę, a swoją zachować dla dzieci. Dodam, że kuzyn również ma dzieci. Przed kamerą udaje osobę pokrzywdzoną, nie wspominając, jaką krzywdę wyrządza sąsiadom. Czyżby zapomniała, że sąsiedzi przez bardzo długi czas nie mieli żadnego dojazdu???

Taka gmina taki wójt (, #IP d6a47fb624) Odpowiedz

Dziwię się, że ludzie wybrali tego wójta na kolejną kadencję, przecież to jest typowy urzędas. Nie rozumiem dlaczego PIS miał takiego kandydata tutaj, przecież to skandal. W gminie Garwolin mamy wszędzie bałagan, nie dba się o utrzymanie dróg i publicznych obiektów. Wszystkie inwestycje są wykonywane niechlujnie bez pomysłu. Jeszcze sposób załatwienia tej sprawy z tą drogą pod oknem starego domu. Wszystkie jego inwestycje są takie, zrobić jak najtaniej nie oglądając się na skutki, bez nadzoru.

Kasia (, #IP 39f913dce9) Odpowiedz

A jak Ci mieszkańcy, którzy mieszkają dalej mają się do domu dostać? Teleportować się? Czy im Państwo D. helikopter zakupią?

(, #IP c7f22a37f1) Odpowiedz

Od lat tak było i nikomu nie przeszkadzało. Szkoda Państwa Domareckich Co za podli ludzie...

Jan (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

a jakby okazało sie ze ktoś przywłaszczył Twoja ziemie to przepraszam tez bys twierdził ze tak powinno być i ci sie ona nie nalezy???

Nikomu nie przeszkadzało (, #IP 987998ac33) Odpowiedz

A JEDNAK PRZESZKADZAŁO Tym ludziom należy się dojazd do swojej posesji i każdemu innemu człowiekowi. Czy pan D jak zaczynał budowę nie wiedział ze kiedś to wyjdzie , i co sciągnie się telewizję i płacząc będzie się trąbiło że to wina Wójta bo Pisior . Prawo jest prawem i bez względu czy PiS ,PO albo SLD coś w tym kraju musi być sprawiedliwe . Kto tu jest podły pomijając Ciebie . Tym ludziom się należy i tyle . Do D..Y powinni się dobrać tylko tym osobom które oszukały urzednika poprzez zatajenie że tam przechodzi droga . Urzednikowi że nie sprawdzil tego faktu .A po naszemu mówiąc dobrać się do D..y dającemu i biorącemu . Bo chyba tego wątku nikt nie poruszał a szkoda przecież w Bedokowie jeśli nie smarowałeś to nie pojechałeś bez względu na rządzących . Tylko tu ryby nie biorą

Noo (, #IP 4b0a0c966a) Odpowiedz

Wojt ziomal sasiadow!!!!

I beda go miec (, #IP 4b0a0c966a) Odpowiedz

Jezeli sprawa naglosniona przez media to znaczy ze cos nie halloo. Wujt postawi na swoim i poleci jak marszalek. Kto go ponownie wybierze jezeli robi na zlosc obywatelom.

Grażyna (, #IP 41559954bb) Odpowiedz

Wybierz nie przejmuj się