Garwolin Sport

Doskonały start młodzików Wilgi w Olecku

Dodano:
garwolin - Doskonały start młodzików Wilgi w Olecku

W oddalonym o 300km, pięknie położonym Olecku, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (14-15 lat) w Lekkiej Atletyce. W imprezie wzięło udział ponad 600 zawodników z klubów wywodzących się z województwa Mazowieckiego i Warmińsko -Mazurskiego, którzy walczyli o punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Punktacją objętych było 11 miejsc i miło nam donieść, że wszyscy lekkoatleci Wilgi zapunktowali.


Najwyższe miejsce zajął 14-letni Szymon Głaszczka w skoku w dal, który ustanowił nowy rekord powiatu młodzików wynikiem 6.16cm, czym wywalczył  II miejsce i srebrny medal. 
- Szymek zajmuje aktualnie 10 m w rankingu krajowym co daje mu awans Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się 22 września w Tarnowie. Warto dodać że  w roczniku 2005, wynik ten plasuje go na I miejscu w Polsce! - komentuje trener naszego skoczka  Stanisław Buszta.

Niewiele gorzej spisali się również 14-latkowie: Maja Przybysz – III miejsce w konkursie rzutu oszczepem – 30.79m /rek. życ./ oraz Wiktor Sikora - rzut dyskiem. Zdobył  on nie tylko brązowy medal – 42.13m, ale uzyskał też III klasę sportową. Grono brązowych medalistów uzupełnia miotacz  Adam Skoczylas, który pchnął kulą 11.33m i szczęśliwie o 1 cm wyprzedził zawodnika z Lubawy.

REKLAMA:


Ponadto punktowali: Ewelina Kucharska – 80m ppł – 13.16s (nowy rekord powiatu młodziczek), Olga Świesiulska – 600m, Aleksandra Borkowska – 1000m , Julia Sikora - dysk, Michał Głowala 110m ppł, Dawid Mianowski– 110m ppł i skok wzwyż oraz Jacek Febert i Albert Paśnicki – obaj 1000m.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że w punktacji ogólnej klubów zwyciężył AZS Olsztyn – 38 pkt, przed WLKS Siedlce – 28.5 pkt oraz  Wilgą – 21 pkt. Z kolei w punktacji województw 1 miejsce zdobyło Mazowsze – 291 pkt, przed  Warmińsko-Mazurskim – 116 pkt.  Trener Stanisław Buszta jest bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy nie tylko zdobywali medale i bili rekordy życiowe, ale zajęte III miejsce w ekskluzywnym gronie 48 klubów, uważa za ogromne osiągnięcie sportowe, mając na uwadze nie tylko finanse, warunki treningowe czy dostęp do młodzieży, ale i to że inne kluby zatrudniają po kilku szkoleniowców.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.