KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Odebrali promesy na ponad 17 mln zł

Dodano:
garwolin - Odebrali promesy na ponad 17 mln zł

We wtorek 24 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się spotkanie, w trakcie którego wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył samorządowcom z powiatu garwolińskiego symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji drogowych, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na drogi w powiecie trafiło ponad 17 mln zł z programów rządowych, na 14 inwestycji drogowych. Najwięcej zyskał samorząd powiatu garwolińskiego, gmina Garwolin i gmina Borowie.

- Gratuluję tego, że samorządy z powiatu garwolińskiego złożyły tak dużo wniosków. 14 z tych wniosków zostało dofinansowane. To jest w subregionie siedlecko - ostrołęckim najwięcej. ...To jest naprawdę duża kwota. Program Fundusz Dróg Samorządowych jest możliwy do zrealizowania dzięki temu, że mamy tak dobry budżet, który jest o 1/3 większy od tego, jakie państwo polskie miało po stronie dochodów w 2015r. 100 mld złotych więcej w budżecie – mówiła podczas konferencji prasowej wicemarszałek Senatu Maria Koc.

- Serce się raduje. Mamy czas dróg samorządowych. Na te drogi samorządowe przeznaczyliśmy duże środki finansowe, ale jest taka potrzeba
– mówił poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

– To jest niespotykana skala również dla Mazowsza. 6 mld złotych na ten program w tym roku i jest to program zaplanowany na 5 lat. Także to nie jest tak, że w tym roku rzucono ileś milionów złotych i to się kończy. To było już planowane dużo wcześniej, tylko, że trzeba było znaleźć te środki - mówił wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

REKLAMA:


- Przez ten rok 2019 powiat garwoliński przeznaczył na drogi, z tym dzisiejszym czekiem doliczonym, z tą drogą w gminie Górzno 23 mln. A w poprzednich 4 latach, przez całą kadencję powiat garwoliński wydał 50 mln 111 tys. zł. To oznacza, że przez ten rok byliśmy w stanie wydać prawie połowę tego co przez poprzednie 4 lata – mówiła wicestarosta Iwona Kurowska.

Symboliczne czeki wicewojewoda przekazał na ręce przewodniczącego rady powiatu Waldemara Trzaskowskiego, starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego i wicestarosty powiatu garwolińskiego Iwony Kurowskiej, a także obecnych na sali konferencyjnej SP włodarzy i reprezentantów gmin.

Starostwo Powiatowe składa serdeczne podziękowania posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Woźniakowi, wicemarszałek Senatu Marii Koc, wojewodzie mazowieckiemu Zdzisławowi Sipiera za wsparcie potrzebnych dla Ziemi Garwolińskiej inwestycji.źródło: własne, Starostwo Powiatowe
zdjęcia: AS


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 45

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Bedok (, #IP ec468858e3) Odpowiedz

Może w końcu Miasto Garwolin zrobi drogę-asfalt przy ulicy Akacjowej.Liczymy na to Pani Burmistrz na czele z Panem radnym.Odciąży to główną ulicą Miasta.

bedok (, #IP 312265e5e5) Odpowiedz

prezeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz to nie miasto odebrało promesę tylko powiat na czele z naszą viced Ivone tu Burmistrz nie ma nic do powiedzenia , wiec nie wycieraj sobie buźki pania Burmistrz