KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Hodowcy koni świętowali w Górkach po raz siódmy

Dodano:
garwolin - Hodowcy koni świętowali w Górkach po raz siódmy

W weekend 28-29 września hodowcy koni już po raz siódmy obchodzili Regionalne Święto Hodowców Koni. Impreza była pełna atrakcji. Oprócz tego, że mogliśmy zobaczyć jak piękne konie hodują mieszkańcy powiatu garwolińskiego, w programie znalazł się występ Teatru Konnego Cabriola Katarzyny Cygler, pokaz umiejętności Kompanii Reprezentacyjnej Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego i tradycyjnie wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka. Wydarzenie co roku cieszy się

ogromną popularnością. Mimo problemów z dojazdem w związku z pracami przy budowie linii kolejowej, mieszkańcy powiatu nie zawiedli i tłumnie pojawili się na święcie.Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem: „Jeśli Bóg stworzył coś piękniejszego niż konia, to pozostawił to dla siebie.

W sobotę 28 września odbył się Piknik Konny dla dzieci. W programie znalazły się: darmowe przejażdżki konne, wesołe miasteczko dla dzieci. Wszystkie atrakcje, podobnie jak w niedzielę, były bezpłatne.

W niedzielę od godziny 8.00 odbywały się pokazy koni „w ręku” różnych ras. O 12.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa ku czci św. Michała Archanioła. Paradny przejazd zaprzęgami na plac przy Sanktuarium odbył się po nabożeństwie. Chwilę później zostały wręczone nagrody za najlepszy strój retro oraz zaprzęg i powóz roku.

REKLAMA:


Wspaniały pokaz umiejętności dała Kompania Reprezentacyjna Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Piękny występ zaprezentował Teatr Konny Cabriola, a górale pokazali jak się pracuje z końmi przy wywózce drzewa z lasu.

Wielu emocji dostarczył wyścig zaprzęgowy o Puchar Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka. W kategorii „bryczki” pierwsze miejsce zajął zaprzęg pana Szweda (42,78 s), drugie miejsce zajął pan Płatek (44,55 s) a trzecie górale: Pocheć / Pawlus (47,08 s).

W kategorii „wozy” najlepiej poradził sobie pan Wielgosz (43,40 s). Na drugim miejscu znalazł się pan Królikowski (49,05 s), a na trzecim pan Janiec (49,69 s).

W wydarzeniu udział wzięli: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, zastępca burmistrz Garwolina Albert Baran, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak i wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra.

Wydarzenie pod patronatem portalu Kurier Garwoliński


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 280

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Super, (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Wspaniała impreza i przepiękne zdjęcia. Wielkie gratulacje dla organizatorów i uczestników.