Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 września - 6 października 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 września - 6 października 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


30 września 2019 r.
Na terenie całego powiatu garwolińskiego odnotowano 29 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych i silnych podmuchów wiatru. W większości przypadków dotyczyły one usuwania konarów lub powalonych drzew z dróg. W pięciu przypadkach doszło do uszkodzenia linii energetycznych, a w dwóch do uszkodzenia elementów dachów na nieużytkowanych budynkach. Strażacy musieli interweniować niemalże we wszystkich gminach.

1 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, gdzie na drodze ekspresowej S17 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: Volkswagena Polo, BMW E36 oraz Volkswagena T4. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


3 października 2019 r.

Pomoc Policji w poszukiwaniu mężczyzny w miejscowości Ostrybór
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji o potrzebie wsparcia poszukiwań mężczyzny w miejscowości Ostrybór. Wcześniej poszukiwania były prowadzone na terenie powiatu otwockiego. Działania zastępów straży pożarnej polegały na przeszukaniu wraz z policją wyznaczonego obszaru. Po kilku godzinach poszukiwania przerwano z uwagi na nocną porę. Zaginiony mężczyzna odnalazł się następnego dnia w innej miejscowości. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP z terenu gminy Wilga.

4 października 2019 r.

Samochód uderzył w drzewo i stanął w płomieniach w Dąbrowie
Po godzinie 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dąbrowa, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi, uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody w natarciu na palący się pojazd, co doprowadziły do jego ugaszenia pożaru.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.