KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Noc Bibliotek w Dwójce

Dodano:
garwolin - Noc Bibliotek w Dwójce

W piątkowy wieczór 4 października o godz. 19.00 biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie otworzyła swe podwoje, a nawet ogarnęła całą szkołę. Odbyła się Noc Bibliotek.

Na początku były obawy, że się nie odbędzie, bo w bibliotece we wszystkich książkach poginęły litery i ilustracje, a więc również księżniczki, rycerze, smoki itd. Na szczęście do akcji wkroczył komisarz Szpila. Okazało się, że bohaterowie książek przerażeni, że niektóre dzieci ich nie czytają, opuścili książki. Działania komisarza Szpili i wróżki w osobie burmistrz Marzeny Świeczak oraz obietnice o codziennym czytaniu złożone przez dzieci i ich rodziców spowodowały, że postacie literackie się odnalazły i wróciły do baśni.

REKLAMA:


Wówczas można było ruszyć z latarkami na ciemne korytarze szkolne. Były tam przygotowane stoiska dotyczące bajek, ale przede wszystkim zabaw językowych, bo hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”.

Na koniec każde dziecko otrzymało upominek. Nauczycielka i bibliotekarka Maria Zawadka wyraża ogromne podziękowania nauczycielom-aktorom, młodzieży asystującej przy stoiskach oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

Tekst: Maria Zawadka
zdjęcia: AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 110

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.