KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Wyróżnienia podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej 2019

Dodano:
garwolin - Wyróżnienia podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej 2019

Podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej część nauczycieli i dyrektorów otrzymała wyróżnienia za swoją pracę. Za wybitne wyniki w nauce wyróżnienia od starosty otrzymali też uczniowie. Ogłoszono również wyniki rywalizacji sportowej między powiatowymi szkołami.

Dzień Edukacji Narodowej to jeden z ważniejszych dni w kalendarzu wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób związani są z oświatą. W tym roku gospodarzem powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, był Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Uroczysta gala z udziałem wielu zaproszonych gości, z przedstawicielami władz, dyrektorami  i nauczycielami na czele, odbyła się 11 października 2019 roku.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor ZS Nr 1, Marzena Tudek, która przypomniała historię związaną z utworzeniem Komisji Edukacji Narodowej - pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej.

- Szanowni nauczyciele, wychowawcy jesteśmy spadkobiercami idei Komisji Edukacji Narodowej. Jej twórcy zwrócili szczególną uwagę na rolę nauczyciela, który tworząc w szkole odpowiednią atmosferę, wychowuje ludzi prawdziwie szlachetnych, zdolnych do niepłatnej miłości ojczyzny – mówiła

Powiat garwoliński to, jeśli chodzi o oświatę, wielki potencjał (…). Serce się raduje, kiedy razem z wami młodzi potrafią osiągać cel. Czasami jest pod górkę, ale jeśli już się wejdzie na ten szczyt, to później można prężnie działać, działać z otwartą przyłbicą. Ja państwu tego życzę. Życzę działań prorozwojowych, życzę wielu sukcesów – podkreślał z kolei w swoim przemówieniu poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

Głos zabrał również starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, który zaznaczył nieocenioną rolę nauczyciela w kształtowaniu młodego pokolenia, a tym samym naszej przyszłości:
Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności i jest nadzieją na nasze lepsze jutro. To w państwa rękach leży przyszłość naszego kraju, naszego powiatu.

REKLAMA:


Słowa podziękowania do wszystkich pracowników oświaty kierowała również wicestarosta Iwona Kurowska.
Jak co roku, z okazji DEN, zarząd powiatu przyznał nagrody dla dyrektorów oraz nauczycieli. Wśród wyróżnionych znaleźli się:
ZS Nr 1 Garwolin – Marzena Tudek, Tomasz Turek, Agnieszka Szyszkowska, Małgorzata Wójcik-Wojciechowska, Andrzej Ostolski, Edward Czypionka.
ZS Nr 2 Garwolin – Grzegorz Rybak, Elżbieta Buczek, Krystyna Gąsiorowska, Iwona Kiełt, Anna Kurach
LO Garwolin – Joanna Ostrowska, Andrzej Frąckiewicz, Dariusz Kowal, Andrzej Szarek
ZS Miętne – Sabina Benicka, Marzena Kaczmarczyk, Tadeusz Gora
LO Żelechów – Regina Gromoł, Tomasz Ekiert
ZSP Sobolew – Leszek Urawski, Iwona Urawska
ZSP Żelechów – Michał Kostyra, Maria Głębicka, Agnieszka Sztelmach, Agnieszka Wałachowska
ZSS 1 Garwolin – Katarzyna Stoń
SOSW Trzcianka – Katarzyna Naber
SOSW Przyłęk Waldemar Kuszmierek
SPS Izdebno Mariusz Chłopaś
PPP Garwolin Bożena Kisiel

Podczas powiatowych uroczystości wyróżniono również uczniów osiągających wybitne wyniki w nauce Stypendium Starosty Powiatu Garwolińskiego wręczyli poseł Grzegorz Woźniak i wicestarosta Iwona Kurowska, a gratulacje odbierali nie tylko sami uczniowie, ale również zaproszeni na uroczystość rodzice.

Tegoroczni stypendyści to: Olivia Mróz, Magdalena Pyza, Bartłomiej Konopacki, Kamil Mikulski, Kinga Gawryś, Aleksandra Chmielak, Dominik Żaczek, Weronika Kowalczyk, Angelika Miszkurka, Klaudia Gradus, Angelika Sidor.

Ogłoszono również wyniki rywalizacji sportowej między powiatowymi szkołami. Tu niezrównanym zwycięzcą okazał się  ZS Nr 1, i to zarówno w rywalizacji zespołowej, jak i indywidualnej (kobiety – Kinga Dębska, mężczyźni Tomasz Turek).

Całość uroczystej gali dopełniały występy uczniów ZS Nr 1, którzy zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne.

Zdjecia można obejrzeć TUTAJ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

local celebryty (, #IP 854c047ec1) Odpowiedz

nasza lokana gwiazdka popełniła okropne ,,fopaux,, ubierając to białe świecące wdzianko i czerwone buciki całe to wdzianko miała juz na sobie nie raz a jak na lolkalną gwiazdkę przystało to wpadka nie do wybaczenia

Super (, #IP aefac7cf67) Odpowiedz

Jak zwykle wyglądała świetnie. Tylko brać przykład jeśli ktoś ma odpowiednią figurę