KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

1400 paczek nielegalnych papierosów w Łaskarzewie

Dodano:
garwolin - 1400 paczek nielegalnych papierosów w Łaskarzewie

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali mężczyznę z Łaskarzewa, który posiadał wyroby tytoniowe bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami MUCS w Warszawie ustalili, że jeden z mieszkańców Łaskarzewa może posiadać wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia, gdzie zatrzymali 59-latka i zabezpieczyli 1400 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 30 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze wysokiej grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bedok (, #IP 1438c76c55) Odpowiedz

wow wow wow ależ sukces 1400 paczek zakupił sobie gośc żeby mieć do końca życia za własne pieniądze , zapewne na ukrainie lub białorusi ale polska policja czujna jest i łasa na donosy od oddanych sąsiadów . Gość naraził skarb państwa na szkodę w wysokości ok 2000tyś ??? a może nawet mniej, czy handlował tymi papierosami???? pewnie nie ale to nie jest najważniejsze , najważniejsze są statystyki policji kolejny groźny przestępca zaostał ujęty qurwa co za chory kraj

Kto to pisze? 30 tys. zł dzielona na 1400 paczek daje cene 21,43zł za paczkę... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

W sklepie dużo taniej.

zagadki do składki na 500plus (, #IP 16b925922f) Odpowiedz

Zależy kto liczy a nie kto ralacjonuje ze źródeł zewnętrznych. Astra G z 2006r. odkupiona od trzeciego właściciela w 2015 za 8 000zł do podatku urząd skarbowy wycenił z za biurka tj. według swoich tabel na 10 000zł. Ten sam samochód w 2019 jako darowiznę zwolnioną od podatku ten sam urząd z za biurka wycenił na 14 000zł. Normalnie jak wino.Im starsze tym droższe te samochody z opcji niemieckiej za rządów pis. Czyżby to była rzeczywista stopa inflacji złotego? A może chodzi o podwyższenie podatku na okoliczność dalszej odsprzedaży darowizn zwolnionych z podatku? Czy w przypadku zajęcia samochodu na poczet płatności zaległych wobec tego urzędu ta wartość jest honorowana? I przez jaki okrezs od momentu wyceny