Rozrywka | Kultura Garwolin

Koncert zespołu Namotane w niedzielę w MGOK

Dodano:
garwolin - Koncert zespołu Namotane w niedzielę w MGOK

Już w niedzielę 27 października w pilawskim MGOK zagra zespół Namotane. Formacja wykonuje niebanalną muzykę określoną jako piosenka literacka.

Od sierpnia 2018r. w sprzedaży dostępna jest płyta „Cogito” zespołu Namotane. Na krążku możemy znaleźć utwory, do których zostały użyte teksty lokalnych poetów.

Zespół Namotane zaczął swoją działalność na początku 2015 roku.
Ich zamiarem nie było wykonywanie tzw. poezji śpiewanej, chcieli przede wszystkim tworzyć piosenki z niebanalnym tekstem. Początkowo komponowali muzykę do wierszy Jonasza Kofty czy Ernesta Brylla. Później do tekstów poetów z naszego regionu.

W stały skład zespołu wchodzą: Maryla Oklesińska (wokal), Andrzej Oklesiński (gitara, ukulele, charango, perkusjonalia), Rafał Wielgosz (gitary, ukulele basowe, charango), Daniel Wielgosz (akordeony, puzon).

Okazjonalnie z zespołem grają: Sebastian Pokojowy (gitara basowa, różne bębny), Michał Ruszkiewicz (cajon, perkusja, perkusjonalia), Piotr Zadróżny (gitara basowa).

- Wykonywane przez nas piosenki nie koniecznie wpisują się klimatem w tzw "krainę łagodności"… Usłyszeć u nas można indie rock, blues, jazz, ambient, dlatego też wolimy wobec naszej twórczości określenie "piosenka literacka" – mówi Andrzej Oklesińki, który wraz z żoną Marylą założył zespół Namotane. Małżeństwo pochodzi z gminy Parysów.

W czasie tych paru lat grania zespół Namotane zdobył sporo nagród i wyróżnień na przeróżnych festiwalach piosenki.

REKLAMA:


„Cogito”

- Cały materiał jaki został przez nas już do tej pory stworzony, mógłby znaleźć się z powodzeniem na trzech odrębnych wydawnictwach. Na pierwszą płytę „Cogito” wybraliśmy jednak 10 piosenek do wierszy naszych lokalnych poetów tj.: Bożeny Węgrzynek, Pauli Beaty Frelek-Marton, Haliny Prządki, Grażyny Makulec, Adama Leszczuka i Artura Pyzy. Nie są to oczywiście wszystkie piosenki, jakie powstały do poezji lokalnych poetów. W naszej twórczości pominęliśmy tzw. epkę i w zamian zależało nam, aby pełno formatowa płyta miała zwięzłą formę – mówi Andrzej Oklesiński.

Płyta do kupienia jest m. in w sklepie Piano Zenona Michalika w Garwolinie przy ul. Senatorskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.