Garwolin Sport

Daria Paśnicka druga w III Półmaratonie Lubelskim

Dodano:
garwolin - Daria Paśnicka druga w III Półmaratonie Lubelskim

Dużym sukcesem Darii Paśnickiej, która zwyciężyła w VIII cyklu biegów Grand Prix Garwolina, zakończył się start w III Lotto Półmaratonie Lubelskim, który odbył się w dniu 27 października. Organizatorem biegu, w ramach którego prowadzono również punktację Grand Prix Lublina w biegach długich, była Lubelska Fundacja Rozwoju Sportu.

Podopieczna trenera Stanisława Buszty spisała się znakomicie, gdyż w doborowej stawce najlepszych biegaczek wywodzących się nie tylko z województwa lubelskiego, zajęła na dystansie 21km 97.5 m, doskonałe, drugie miejsce, a uzyskany czas 1 godz. 30 minut i 8 sekund to norma na III klasę sportową oraz rekord życiowy pobity aż o 1 minutę i 39 sekund.  Start i meta biegu, usytuowane były na tartanowym stadionie „Startu” Lublin, a trasa, na której było kilka podbiegów,  prowadziła m.in. ulicami Starego Miasta.

Zwyciężyła  Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik, która wyprzedziła Darię o 33 sekundy. W kategorii mężczyzn I miejsce przypadło Adrejowi  Starzińskiemu   z Ukrainy, który czasem - 1 godzina, 9 minut i 44 sekundy, ustanowił nowy rekord trasy.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.