Wiadomości z Garwolina

Oddział dziecięcy w SP w Garwolinie będzie nadal funkcjonował

Dodano:
garwolin - Oddział dziecięcy w SP w Garwolinie będzie nadal funkcjonował

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Garwolinie Krzysztof Żochowski informuje, że od 1 listopada oddział dziecięcy w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie będzie nadal funkcjonował. Z końcem października wypowiedzenie złożyła dotychczasowa ordynator, lekarz Małgorzata Wielopolska. Dyrektor zatrudnił tymczasowo swoją żonę Annę Żochowską, która uzupełni kadrę szpitalną.

- Złożyłam wypowiedzenie, bo z sześcioosobowego zespołu, który pracował na oddziale i na SOR-ze, odeszły cztery osoby. Dwie nie dadzą sobie rady z ogromem pracy, jaki tu jest (…)  Musiałam odejść, bo inaczej mogłoby się to skończyć tragedią – powiedziała Wirtualnej Polsce ordynator oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie lekarz Małgorzata Wielopolska.

Brak lekarzy to problem, który dotyka szpitale powiatowe w całej Polsce.

Ordynator skarżyła się na przemęczenie, na to, że musiała dyżurować w szpitalu cztery weekendy pod rząd. W tej chwili na stronie SP ZOZ widnieje lista czterech lekarzy pracujących na oddziale: lek. med. Małgorzata Jędral – specjalista pediatra i alergolog, lek. med. Agnieszka Makowska – specjalista pediatra i neonatolog, lek. med. Agata Mosur-Proczek  i lek. med. Paulina Jasińska.

Lekarz Małgorzata Jędral nie pracuje już w szpitalu. Nie pracują też: Agata Mosur-Proczek i Paulina Jasińska, które wybrały pracę w POZ.

Dwie inne lekarki przebywają obecnie na urlopie, ponieważ niedawno urodziły im się dzieci. Nad szpitalem wisiało widmo likwidacji oddziału.

- Tymczasowym rozwiązaniem jest zatrudnienie mojej żony Anny Żochowskiej – mówi w rozmowie z Kurierem Garwolińskim Krzysztof Żochowski. - Żona wesprze oddział, dopóki nie znajdziemy sobie kogoś nowego do pracy. Ordynatorem bedzie pani Agnieszka Makowska – dodaje dyrektor szpitala.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Popieram PIS (, #IP 923135baac) Odpowiedz

Już problem się rozwiązuje. Będą lekarze z Ukrainy i Białorusi. Tych polskich będzie można zwolnić i niech jadą.

takie to proste (, #IP ba21d100aa) Odpowiedz

przyjąć jedną osobę w miejsce kilku i rachu ciachu oddział działa....