Garwolin Sport

Znamy zwycięzców finałów XIX Tenisowego Challenge

Dodano:
garwolin - Znamy zwycięzców finałów XIX Tenisowego Challenge

Dariusz Migas został zwycięzcą XIX edycji Tenisowego Challenge w najbardziej prestiżowej kategorii Open. W kategorii Draft triumfował... jego syn, Wojciech. Challenge deblowy wygrała para Paweł Pałyska/Mariusz Leszek. To było piękne, obfitujące w emocje zwieńczenie wielotygodniowej rywalizacji czołowych tenisistów miasta Garwolin, powiatu a także zawodników spoza jego granic.

27 października 2019 na kortach w Miętnem przy pięknej słonecznej pogodzie Finałami Tenisowego Challenge w obecności kibiców i najlepszych zawodników tej edycji zakończono tenisowy sezon na kortach otwartych. W najbardziej ekscytującym wydarzeniu dnia po swój pierwszy, wymarzony tytuł sięgnął Dariusz Migas, który w finale kategorii Open pokonał obrońcę tytułu z ubiegłego roku Mariusza Leszka 6/3 6/2 wpisując się tym samym na prestiżową listę zwycięzców tego cyklu. Na dodatek dokonał tego w stylu, który naprawdę mógł zaimponować - znakomicie dobrana taktyka realizowana z "zimną krwią" na korcie, wszechstronność i różnorodność rozgrywanych akcji poparta bardzo dobrym serwisem - to wszystko sprawiło, że broniący tytułu Mariusz nie był w stanie znaleźć właściwego dla siebie rytmu gry, a Dariusz miał spotkanie pod kontrolą.

- Z przyjemnością i zainteresowaniem obserwowałem drogę Darka na szczyt lokalnego tenisa. Mimo, że jego przygoda z tenisem rozpoczęła się zaledwie parę lat temu, konsekwencja, pasja i upór z jakim dążył do realizacji swoich sportowych marzeń zasługują na wielkie uznanie. Parę lat temu w jednej z relacji napisałem, że pojawił się na kortach talent, którego rozwój trzeba uważnie obserwować - dziś Dariusz pokazał dlaczego – komentuje Wojciech Baduchowski, organizator zawodów i właściciel Szkoły Tenisa w Garwolinie.

Wcześniej w meczu o trzecie miejsce Paweł Pałyska pokonał Krzysztofa Kwaśniaka 3/6 6/4 6/4 po raz pierwszy meldując się na tenisowym podium tej imprezy. W finale kategorii Draft zwyciężył...Wojciech Migas, pokonując po tenisowym trzysetowym maratonie Zbigniewa Wachnickiego, a w "małym finale" Patryk Traczyk w podobnych okolicznościach pokonał 4/6 7/6 7/5 debiutującego na tym szczeblu rozgrywek, robiącego systematyczne postępy Macieja Biernackiego. Obydwa spotkania obrazują jak zacięta walka toczy się na bezpośrednim zapleczu królewskiej kategorii.

REKLAMA:


Na zakończenie tenisowego dnia do decydujących rozstrzygnięć przystąpili debliści - tu jednak zdarzenia potoczyły się błyskawicznie i byliśmy świadkami szybkich rozstrzygnięć. Obrońcy tytułu, para Robert Siwek/Rafał Rutkowski nie sprostała głodnej pierwszego zwycięstwa w tych rozgrywkach parze Mariusz Leszek/Paweł Pałyska, ulegając im w meczu finałowym 2/6 2/6.

Trzecie miejsce przypadło czołowej parze ostatnich lat: Zbigniew Kot/Dariusz Migas, którzy nie pozwolili na sprawienie niespodzianki będącej ostatnio w wysokiej dyspozycji doświadczonej parze Andrzej Gniedziuk/Andrzej Michalik pokonując ich 6/1 6/1.

- Tegoroczna edycja potwierdziła ciągłe postępy pretendentów, śmiało szturmujących pozycje mistrzów, którzy bronią się zaciekle. Miło patrzeć jak systematycznie podnosi się poziom zaawansowania uczestników Tenisowego Challenge oraz z jaką pasją zawodnicy walczą i realizują się sportowo. W przyszłym roku jubileuszowa XX edycja tej wyjątkowej, łączącej pokolenia imprezy, na którą już zapraszam – mówi Wojciech Baduchowski.

Organizatorem Tenisowego Challenge jest Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego i Uczniowski Klub tenisowy "Garwolin 2012", a partnerem wspierającym ich działania Urząd Miasta Garwolin.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 15

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.