Wiadomości z Garwolina

Brak lekarzy gastrologów w Szpitalu Powiatowym. Lepiej raczej nie będzie

Dodano:
garwolin - Brak lekarzy gastrologów w Szpitalu Powiatowym. Lepiej raczej nie będzie

Czytelnik Mariusz napisał do redakcji Kuriera Garwolińskiego z informacją, że jego wizyta u gastrologa, która miała się odbyć 12 listopada 2019r. w Szpitalu Powiatowym została odwołana. Nowy termin wizyty to październik 2020r. Przyczyną tych utrudnień jest brak lekarzy w SP ZOZ. Kolejki będą się wydłużać i sytuacja raczej się nie poprawi, bo szpital nie ma pieniędzy by ściągnąć do Garwolina lekarza gastrologa.

„Nie wiem czy wiecie, ale Pani gastrolog ze szpitala odeszła z pracy z powodów zdrowotnych i zamiast pójść na wizytę 12 listopada ludzie są zapisywani na październik 2020, w okolicy nie ma innego gastrologa, nawet prywatnie nie da się zapisać. Pan Godlewski gastrolog od ponad roku przyjmuje tylko w Warszawie, mają Państwo jakieś informacje czy będzie nowy gastrolog w szpitalu?” - napisał w korespondencji do KG Czytelnik Mariusz.

- Jeden z dwóch zatrudnionych przeze mnie gastroenterologów (obaj emeryci) ze względu na podeszły wiek - ponad 80 lat zrezygnował z pracy i odszedł na w pełni zasłużoną permanentną emeryturę. Drugi emeryt ze względu na wiek też ograniczył swoją aktywność. Oczywiście szukamy chętnych do pracy, ale w realiach wysokości kontraktu i wyceny świadczeń w poradni gastroenterologicznej, w porównaniu z dochodami na rynku niepublicznym, nie mam nadziei na to aby udało się kogoś znaleźć. Kolejki się wydłużają i na razie nie ma nadziei na zmianę tego trendu
– komentuje sprawę krótko dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski.

To nie jedyny problem Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Niedawno brakowało lekarzy pediatrów. Sytuacja została tymczasowo opanowana. Więcej TUTAJ.

Oprócz pediatrów, brakuje też lekarzy – chirurgów, na NPL i SOR.  Szpital szuka także ratowników medycznych.

REKLAMA:


Do Polski przyjeżdżają lekarze ze wschodu. SP ZOZ Garwolin współpracuje już z dwiema lekarkami z Ukrainy. - Jedna Ukrainka pracuje już kilka lat w NPL na umowę zlecenie. Nie spotkałem się z negatywną opinią na jej temat, ani ze strony pacjentów, ani ze strony innych lekarzy.  Jest szansa na zatrudnienie kolejnej Ukrainki, która jest w naszym szpitalu od kilku miesięcy w trakcie stażu podyplomowego. Prawdopodobnie podejmie specjalizację w dziedzinie anestezjologii – intensywnej terapii. To bardzo potrzebna i rzadka specjalizacja – mówi dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski.

„Zabawne”, że kiedy polska służba zdrowia zmaga się z brakiem lekarzy, część środowiska lekarskiego protestuje przeciwko ściąganiu do Polski lekarzy z Białorusi i Ukrainy, bo tam okres specjalizacji lekarzy jest krótszy i polscy lekarze nie chcą być stawiani na równi z lekarzami ze wschodu. Jednocześnie lekarze z Polski grożą, że wyjadą i wyjeżdżają na zachód. To jak to w końcu jest? O co tu tak naprawdę chodzi? Wiadomo, że im mniej jest lekarzy tym wyższe, są ich zarobki.

- W interesie polskiego pacjenta jest, żeby ktoś go leczył. Olbrzymim problemem polskiej opieki zdrowotnej jest brak kadr. Ściąganie lekarzy z zagranicy to jest słuszny kierunek, natomiast trzeba z całą odpowiedzialnością sprawdzać, czy osoby, które będą podejmować u nas pracę, będą w sposób bezpieczny leczyć pacjentów, czy ich umiejętności na to pozwolą – mówi dyrektor SP ZOZ i jednocześnie wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Krzysztof Żochowski.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Katolik (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

Wybraliśmy PIS to teraz się cieszmy. Nie narzekajmy. Taka jest wola suwerena. Trzeba chodzić do kościoła modlić się i pamiętać o datkach. Przecież jesteśmy katolikami. Szanujmy bliźniego.

który z księży nie ma dzieci? (, #IP 3af336c1a7) Odpowiedz

o czym ty katoliku piszesz? Opodatkować kościół a nie prywatny biznes Zlikwidować cennik usług kościelnych.

kupujcie proszek do prania PISi (, #IP 905d062730) Odpowiedz

kupujcie proszek do prania PIS-i Idealnie pierze mózgi Skutecznie usuwa: Zdrowy rozsądek , Logiczne myślenie , o zapachu lepszego jutra PIS sobie kompletnie nie radzi z rządzeniem a służba zdrowia w Polsce to już dno niedługo będą zatrudniać chyba weterynarzy do leczenia bo jest ich spora grupa :)

zeszyt (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

zamilczcie. jak głosowaliście, tak macie. przecież tego chcieliście, no to raz jeszcze powtarzam -zamilczcie.

aw (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

czy to możliwe, że wczoraj w szpitalu był egon? na łapsku miał jakiś bandaż czy plaster. jeśli to on, to dziwię się, że ktoś go tam leczy.

Odnośnie gastrologa (, #IP 083806a321) Odpowiedz

Jeśli tak leczą ci gastrolodzy w szpitalu jak wykonują usg to lepiej poszukać prywatnie wizyty nawet pojechać do innego miasta mnie robiła pani doktor usg doplera w szpitalu ja się dłużej rozbierałam jak ona wykonywała badanie miałam wrażenie że nawet mnie nie dotknęła aparatem szkoda czasu i pieniędzy żeby dojechać na badanie

odnośnie lekarzy z Ukrainy (, #IP 473cfd45a6) Odpowiedz

Niech zatrudniają skąd chcą,jeśli są dobrzy to dlaczego nie.Można przecież jakoś to sprawdzić.myślę,że nie będą gorsi niż pani lub pan od USG wszyscy wiedzą o kogo chodzi po co więc trzymać takich lekarzy.Natomiast tak elokwentne znające swój fach,mądre i szalenie przyjazne pielęgniarki, jak na ortopedii w Garwolinie to może są w prywatnych klinikach lub w Leśnej Górze.

obiecanki (, #IP f07918eef9) Odpowiedz

szkoda ze już jest po wyborach...

Zarobki (, #IP 5b83ffe1ba) Odpowiedz

zarobki lekarzy są absurdalnie wysokie i należy je tak opodoatkować by odechciało się prywatnych praktyk albo ewentualnie w kamasze .

Sa (, #IP d2472df11d) Odpowiedz

Sa w Zelechowie, Otwocku, Minsk Maz. Zrezygnojcie ze skladek zdrowotnych wcpracy, bedzie stac na pryw wizyty. Jaka kwota miesiecznie skladki zdrowotnej jest potracana? I ile razy w zyciu potrzeba specjalisty.

trochę inaczej (, #IP 5b83ffe1ba) Odpowiedz

Sam dyrektor miał specjalizację więc w czym problem . Co do tego starszego pana to może lepiej że odszedł na emeryturę bo wypisywał skierowania na badania których nikt już dawno nie robi a w rtg oczy paniom wychodziły z orbit widząc na jakie badanie skierował . Ale tak musiało się stać .Recepta to zakaz prywatnych praktyk lekarskich i nagle specjalistów będzie dostatek albo wprowadzić trudno dostępne koncesje .

Dopiero poczatek (, #IP d2472df11d) Odpowiedz

Dopiero poczatek brakow!! Bedzie gorzej. Rozdawnictwo wychodzi. Szpital z wlasnej puli placi pensje. P.s dostajecie dziegi ierzecie gdyz rozdaja to prywatnie do lekarza smigac. Stac was!! Wiec nie narzekać.

pacjent (, #IP 213482e25a) Odpowiedz

Księdza zatrudnić będzie taniej,podatki i tak idą w pi....Lekarze wolą otwierać prywatne gabinety i trzepać kasę niż pracować na to lipne państwo za grosze

ale nikt nie daje tyle co PiS... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz