KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Jazda luksusowym autem wyścigowym

Dodano:
garwolin - Jazda luksusowym autem wyścigowym

Czy można zasiąść za kierownicą luksusowego Ferrari 458 bez uprzedniego wydawania sumy zwieńczonej co najmniej kilkoma zerami? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Ferrari 458 Italia to absolutny motoryzacyjny klasyk, który od razu rozpoznają nawet laicy w tej dziedzinie. Mogłoby się zdawać, że o wskoczeniu za jego kierownicę zwykły kierowca może tylko pomarzyć, ale dzięki opcji jazdy na torach takich jak te udostępniane przez firmę Go-Racing taka przejażdżka jest w zasięgu ręki praktycznie każdego (więcej na stronie https://go-racing.pl/oferta/9768-jazda-ferrari-458-italia.html). Co musimy zrobić, by przekonać się o możliwościach tego klasyka i jak przygotować się na to wydarzenie?


Wybór toru wyścigowego


Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy tor, na którym planujemy zakosztować jazdy Ferrari udostępnia ten samochód – każdy z torów dysponuje szerokim zakresem luksusowych i kultowych samochodów, ale ich oferty nieco się od siebie różnią. Po wybraniu toru nie pozostaje nic innego jak zakupić voucher i zaplanować wizytę. Przy planowaniu warto zwrócić uwagę na pogodę – jazda w niesprzyjających warunkach nie pozwoli wydobyć z legendarnej maszyny wszystkich możliwości.

Przed jazdą autem sportowym

Udając się na tor, warto zostawić sobie odpowiedni zapas czasu – zasadniczo zaleca się przybycie na miejsce na przynajmniej godzinę przed jazdą, co pozwoli obsłudze na sprawne i bezproblemowe przygotowanie wybranego auta. Czas oczekiwania na własną kolej nie powinien się dłużyć, gdyż można go spędzić, obserwując zmagania innych fanów motoryzacji. Wizyta na torze nie musi też odbywać się samotnie, gdyż można zabrać ze sobą np. znajomych. Z tego względu voucher na tor to ciekawy pomysł na wspólny upominek dla bliskiej osoby bądź kogoś z grona przyjaciół, gdyż możemy towarzyszyć im przy realizacji ich marzenia.

Co zabrać na tor?

Przygotowując się na tor, nie musimy zaprzątać sobie głowy zabieraniem dodatkowego specjalistycznego ekwipunku – obsługa toru zapewnia cały niezbędny sprzęt. Tory są odpowiednio zabezpieczone, a nad posiadaczem vouchera czuwa doświadczony instruktor, zatem można być spokojnym, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Zaleca się natomiast stosowny ubiór – luźny i dający dużą swobodę ruchu. Jeżeli zapowiada się na słoneczny dzień, warto zabrać ze sobą okulary słoneczne, gdyż przy jeździe wyścigowej nawet chwila rozproszenia przez światło słoneczne źle wpływa na nasze reakcje.

Wizyta na torze wyścigowym to sprawdzony sposób na zrealizowanie marzenia nie tylko o jeździe Ferrari 458 Italia, ale również o przejadżce innym luksusowym autem. Voucher na tor jest również dobrym rozwiązaniem, gdy szukamy prezentu dla bliskiej osoby lub znajomego zafascynowanego motoryzacją

Artykuł sponsorowany