KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Trwa budowa mostu na Wiśle (wideo)

Dodano:
garwolin - Trwa budowa mostu na Wiśle (wideo)

Trwają właśnie prace budowlane realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zobacz wideo z budowy mostu na Wiśle.

Most na Wiśle powstaje w ramach budowy południowej obwodnicy Warszawy, w ciągu drogi S2. Planowany termin zakończenia realizacji całej obwodnicy to III kwartał 2020 roku. Zdecydowanie udrożni to ruch w kierunku Warszawy. Po zakończeniu zadania pojedziemy S2 od węzła „Lubelska”, przez węzeł „Wał Miedzeszyński” aż do węzła „Ursynów Zachód”.Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” z podziałem na trzy zadania: Zadanie „A” od węzła „Puławska” (bez węzła) do węzła „Przyczółkowa” (bez węzła) o długości ok. 4,6 km; Zadanie „B” od węzła „Przyczółkowa” (z węzłem) do węzła „Wał Miedzeszyński” (z węzłem) o długości ok. 6,5 km; Zadanie „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” (bez węzła) do węzła „Lubelska” (bez węzła) o długości ok. 7,5 km


W ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy węzłem „Puławska" a węzłem „Lubelska” przewidziana jest m.in. budowa: drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę, estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym ,węzłów: „Ursynów Zachodni”, „Ursynów Wschodni”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami „Przyczółkowa” i „Wał Miedzeszyński” i urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Projekt realizowany jest w systemie "projektuj i buduj". Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to III kwartał 2020 roku.
Celem inwestycji jest: stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróży, wybudowanie odcinka drogi ekspresowej o parametrach zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi, rozwój infrastruktury drogowej obszaru metropolitarnego. powiązanie sieci dróg miejskich z istniejącą autostradą A-2 (w węźle „Konotopa”) i planowaną autostradą A2 w węźle „Lubelska” i innymi drogami krajowymi.

Budowa mostu na Wiśle w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy na S2 widziana w grudniu 2019 roku. 

Zdjęcia: GDDKiA, Krzysztof Nalewajko.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Grażyna (, #IP 945080f247) Odpowiedz

A komu to potrzebne ?

Maciejowice (, #IP d02a520a3b) Odpowiedz

NAM.