KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Chrominie

Dodano:
garwolin - Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Chrominie

Od 3 grudnia strażacy z OSP Chromin korzystają z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo. Pojazd został zakupiony ze środków WFOŚiGW, NFOŚiGW, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz KP PSP, MSWiA i gminy Borowie. Całkowity koszt pojazdu z wyposażeniem to 789 783zł.

W dniu 20 sierpnia 2019 r. zwarta została umowa pomiędzy wykonawcą - Przedsiębiorstwem Specjalistycznym „bocar” Sp. z o.o. z Korwinowa koło Częstochowy, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Chrominie, na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Chrominie.

Odbiór techniczny pojazdu nastąpił 26 listopada 2019 r. w siedzibie wykonawcy, zaś w dniu 3 grudnia 2019 r. nastąpiło przekazanie pojazdu dla jednostki OSP z Chromina po uprzednim zarejestrowaniu i ubezpieczeniu pojazdu.

Źródła finansowania zakupu

Aby pojazd mógł trafić do strażaków z OSP w Chrominie, potrzebne były środki zewnętrzne. WFOŚiGW przekazał na to zadanie 59 000 zł, NFOŚiGW – 46 000 zł, Samorząd Województwa Mazowieckiego – 100 000 zł, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej  – 380 000 zł (w tym 220 000 zł MSWiA oraz 160 000 zł środki ubezpieczeniowe). Środki własne gminy Borowie to 204 783 zł. Koszt ogólny brutto: 789 783 zł

REKLAMA:


Parametry techniczne pojazdu
Samochód marki VOLVO, model FL, typ FLD3C, został wyprodukowany w 2019r. Ma napęd stały 4x4 i silnik o mocy 285 KM. Znajduje się w nim 6-osobowa kabina zespolona w układzie miejsc 1+1+4. Pojazd jest wyposażony m.in., w: autopompę; wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia zakończoną prądownicą wodno-pianową; działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności z nakładką do piany oraz z regulacją strumienia, umieszczone na dachu zabudowy pojazdu; wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy, zabudowany na stałe w pojeździe, z reflektorami LED sterowany przy pomocy bezprzewodowego pilota; z przodu pojazdu znajduje się wyciągarka  elektryczna. Pojazd ma też kamerę cofania. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne pojazdu jest wykonane w technologii LED.

Pozostałe dotacje dla OSP Chromin w roku 2019
W tym roku strażacy z Chromina uzyskali już dotację w wysokości 90% z WFOŚiGW -  28 467,77 zł, w ramach programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego” z przeznaczeniem na zakup 7 kompletów ubrań specjalistycznych typu Nomex oraz motopompy pływającej. Koszt ogólny zadania: 31 630,86 zł.
     
5000 zł dotacji (100%) uzyskali strażacy z MSWiA w ramach programu „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”  na zakup 2 szt. radiotelefonów cyfrowych oraz 2 par obuwia.

Na zdjeciu, w samochodzie wójt gminy Borowie Wisław Gąska.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gosc (, #IP c90b551da9) Odpowiedz

A co ze starym sprzetem ? Moze idac za przykladem Borowia wcisnac trupa innej osp.

strażak (, #IP e9d1c30e2e) Odpowiedz

Jeśli chcesz możesz go kupić. Właśnie jednostka osp ogłosiła przetarg ofertowy. Cena wywoławcza 10 tys. zł.