KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

101 lat Małgorzaty Rżysko

Dodano:
garwolin - 101 lat Małgorzaty Rżysko

8 grudnia 2019 roku mieszkanka Woli Starogrodzkiej w gminie Parysów Pani Małgorzata Rżysko obchodziła swoje 101 urodziny.

Jubileuszowa uroczystość odbyła się w niedzielę 8 grudnia i rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Parysowie w intencji Szanownej Jubilatki, gromadząc liczną rodzinę, przedstawicieli samorządu gminnego - wójt gminy Bożenę Kwiatkowską, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszkę Ponceleusz oraz mieszkańców.

Rodzina przygotowała jubilatce bardzo piękną uroczystość. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, prezentów, lampki szampana i odśpiewania dwustu lat życia.

Ż Y C I O R Y S

Pani Małgorzata Rżysko z domu Zawadzka urodziła się 8 grudnia 1918 roku w Starowoli. Jej rodzice Jan Zawadzki i Marianna z domu Wągrodna byli rolnikami. Pani Małgorzata miała czworo rodzeństwa: Eugeniusza, Stefana,  Helenę i Marię. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej 4- klasowej. 

REKLAMA:


Wyszła za mąż w 1941 roku za Józefa Gąskę zawierając ślub w kościele w Parysowie.  Państwu Gąskom urodziło się 2 dzieci: Stanisław i Zosia. Jednak los nie oszczędził Pani Małgorzacie bolesnych przeżyć, po zaledwie trzech latach małżeństwa zmarł jej mąż i maleńkie dzieci.

Pani Małgorzata ponownie wyszła za mąż w 1945 roku za Stanisława Rżysko. Państwo Rżysko ciężko pracowali na 8 - hektarowym gospodarstwie rolnym.  Doczekali się siedmiorga dzieci. Córek: Stanisławy, Ireny, Jadwigi, Marii, Teresy i Hanny (która zmarła jako dziecko) i syna Grzegorza – który zmarł w 2014 roku.

Pani Małgorzata jako młodsza kobieta bardzo lubiła robótki na drutach, tkała na krosnach, przędła len i nadal pomimo ukończonych 101 lat jest bardzo samodzielna.  Na co dzień prowadzi swój dom. Jubilatka twierdzi, iż starych drzew się nie przesadza i to jej wybór, iż mieszka sama. Rodzina pomaga jej tylko w trudniejszych czynnościach.

To właśnie ta pasja i miłość najbliższych pozwoliła jej doczekać
w zdrowiu 101 lat życia. Pani Małgorzata doczekała się 15 wnucząt, 29 prawnucząt, 2 praprawnucząt.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.