KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Żołnierze dostarczyli paczki od Mikołaja dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka

Dodano:
garwolin - Żołnierze dostarczyli paczki od Mikołaja dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka

Terytorialsi z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wręczyli paczki od Mikołaja dzieciom w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Z okazji Dnia św. Mikołaja żołnierze odwiedzili dzieci z Kliniki Endokrynologii i Diabetoli oraz Wieloprofilowego Oddziału Pediatrycznego (WOP), jak również Klinikę Pediatrii i Żywienia. Jest to pierwsza taka inicjatywa Terytorialów z Mazowsza.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej  od godziny 7.00 – 13.00 w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy alei Dzieci Polskich 20 w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oddawali krew, na rzecz potrzebujących. Od godziny 9.00 żołnierze 6 MBOT w tym, z batalionów lekkiej piechoty: 61 blp Grójca, 62 blp Radomia, 64 blp Płocka oraz 65 blp Pomiechówka wspólnie z żołnierzem przegranym za Mikołaja odwiedzali dzieci chore. Podczas rozdawania paczek, były konkursy, gry i zabawy, a największą frajdą było przymierzenie hełmu i maski przez dzieci.

- Wojsko kojarzy się zwykle z mundurem i bronią, ale to przede wszystkim ludzie, żołnierze ochotnicy, którzy chcą służyć innym ludziom swojej społeczności. Tak jak my dzisiaj tutaj w Centrum Zdrowia Dziecka służymy tym najbardziej potrzebującym, wkładając w to cząstkę nas Terytorialsów, w myśli naszego motta: “Zawsze gotowi, zawsze blisko” – mówi  ppor. Jolanta Maciaszek Oficer prasowy 6 MBOT.

Była to pierwsza akcja zorganizowana w Centrum Zdrowia Dziecka przez  6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej na terenie Mazowsza, wspólnie z batalionami z Grójca, Radomia, Płocka i Pomiechówka.

REKLAMA:


Przed świętami 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej  planuje jeszcze zorganizować akcję „Paczka dla bohatera”. W ramach tej akcji żołnierze złożą wizyty opłatkowe weteranom w rejonie odpowiedzialności brygady oraz obdarują ich drobnymi upominkami.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.