KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Składowisko opon? Nie, to własność CSiK

Dodano:
garwolin - Składowisko opon? Nie, to własność CSiK

Czytelnik Michał poinformował nas o składowisku opon, które znajduje się na terenie przy stadionie Wilgi Garwolin i poprosił o interwencje w Urzędzie Miejskim. Okazuje się, że nie jest to żadne składowisko, a własność CSiK. Opony są wykorzystywane przy okazji różnego rodzaju imprez i mają być niebawem uprzątnięte.

Czytelnik Michał podczas przechadzki zauważył składowisko kilkudziesięciu opon na terenie przy stadionie Wilgi Garwolin. Poprosił nas o skierowanie pytania w tej sprawie do UM Garwolin.

- W odpowiedzi na zapytanie informuję, że przedmiotowe opony znajdują się na terenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Są wykorzystywane w bieżącej działalności CSiK np. do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców korzystających w okresie zimowym z górki usytuowanej na terenach rekreacyjnych „Zarzecze”, podczas jazdy na sankach lub w okresie letnim „Zjazd z górki na byle czym”. Jednocześnie informuję, że w dniu dzisiejszym (12 grudnia) kierownik stadionu zobowiązał się do uprzątnięcia tych opon z miejsca, w którym się aktualnie znajdują i przeniesienia ich w miejsce zadaszone
– informuje inspektor Wydziału KS Artur Michalik.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

cwaniactwo (, #IP ac21d9b25f) Odpowiedz

i jeszcze jedno.Kiedy zostanie rozwiązany problem totalnego blokowania skrzyżowania ul.Staszica/Stawki/Spacerowa.Codziennie rano stoi się tam 15-20 minut,aby np. tak jak ja,wyjechac ze Spacerowej.Jest bardzo duże natężenie ruchu zestrony Głoskowa,a dokładaja się do tego cwaniacy,którzy skracają sobie drogę prze Boczną i Konarskiego,blokując wyjazd cierpliwie czekającym w kolejce na ul.Spacerowej.Kto nie skróci sobie drogi przed Boczną,stoi w kolejce do wyjazdu,póki nie osłabnie ruch z kierunku Głoskowa.Niestety w gronie tych kierowców są pracownicy UM,starostwa i lokalni radni.Zamiast mysleć,jak rozwiązać ten problem komunikacyjny,sami dokładają się do blokady Spacerowej.

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

popieram, bardzo niebezpieczne miejsce, co dzień walczę tam by wyjechać ze spacerowej i nie zginąć

Staszica/stwaki/spacerowa.. (, #IP ed3a17f150) Odpowiedz

Na tym skrzyżowaniu już dawno powinna być sygnalizacja świetlna. Jedyne rozwiązanie problemu, w miarę tanie i skuteczne, cwaniactwo też się skończy. Dodatkowo przejście przez ulicę na tym skrzyżowaniu mimo że dobrze oznaczone to narażanie życia i to za każdym razem.

zniszczona nawierzchnia ulicy Bocznej (, #IP ac21d9b25f) Odpowiedz

przyznaję rację,ulica Boczna wygląda jakby eksploatowana była kilka lat.Kazda kostka na srodku drogi jest uszkodzona,pokruszona i połamana.Jakim cudem nawierzchnia połozona pół roku temu tak wygląda ?W takim tempie,wiosną będzie to droga pokryta gruzem a nie drogą kostką.Jaki cudem osoby odpowiedzialne w UM odebrały taką fuszerkę od wykonawcy ?

Popieram (, #IP 799c3075b4) Odpowiedz

Popieram poprzedni komentarz, ale do tego dodać trzeba odwieczny smog na Senatorskiej i duszący dym z kotłowni na Romanówce. Tyle się o tym mówi i co? Nie można wyegzekwować założenia filtrów, albo przeprowadzić kontroli na Senatorskiej? To nie są epizody, tam tak jest codziennie. Bardzo proszę redakcję o zainteresowanie się tematem.

kilka pytań (, #IP a75c3348a2) Odpowiedz

Pytaniem pozostaje,czy takie rzeczy trzeba pokazywać palcem ? Czy odpowiedzialnym za publiczne obiekty nie przeszkadza bałaganiarstwo? Zużyte opony to jednak odpady i stosowanie ich do poprawy bezpieczeństwa jest watpliwe. Przy okazji może uzyskam odpowiedzi od władz miasta na inne pytania,które zadawałem już droga telefoniczna i emailową: 1.czy nie przeszkadza Państwu hodowla drobiu prowadzona na publicznej drodze,przy ogródkach działkowych? Ptactwo chodzi po drodze i scieżce przy rzece,powodując zanieczyszczenia.Klatki na drób stoją na ulicy 2.czy nie przeszkadza Państwu niszczona nawierzchnia ścieżki na wale rzeki? W wielu miejscach są zapadnięcia i roszczelnienia kostki.Fuszerka budowlana to jedna,a ciężki sprzęt do prac konserwacyjnych to druga przyczyna zniszczeń. W kilku miejscach są również ubytki – ktoś widocznie układa sobie chodnik z miejskiej kostki.A może by tak ukryta kamera ? 3.czy nie przeszkadza Państwu niszczona przez jednego człowieka i jego zwierzęta nawierzchnia z kostki na ulicy Radosnej i Bocznej ? Nawierzchnia na Bocznej ma dopiero pół roku,a zniszczenia są niewyobrażalne.Radosna jest zniszczona w całości,kostka wygląda jakby miała kilkaset lat. 4.czy jesteście Państwo zadowoleni z jakości nawierzchni położonej na koronie zbiornika?Podczas jazdy rowerem,szczególnie w północno-wschodnim rejonie,czuć wyraznie jak kostki się ruszają,są poprostu marnie wyspoinowane.Jest też wiele kostek z olbrzymimi uszkodzeniami mechanicznymi.Czy podczas odbioru nikt z UM tego nie widział ? 5.czy nikomu nie przeszkadza zdegradowana nawierzchnia ulicy Staszica – od Żw.Wigury do skrzyż. z Kościuszki? Potężne “falbanki” asfaltowe nie są zbyt dekoracyjne,raczej niebezpieczne. Codziennie władze miasta przynajmniej dwukrotnie przejezdzają przez to miejsce.I nie widzą,nie chcą widzieć czy jest to im obojętne ? Oczywiscie jest to droga krajowa,ale czy nie na terenie miasta? To tylko kilka drobnych przykładów z kategorii “garwolińska bylejakość”.Mam nadzieję,na reakcję władz miasta. I nie powazam epikurejskiem maxymy carpe diem,a może pora za wzór obrać hasła z okresu pozytywizmu?

(, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Hodowla drobiu jest zgodna z najnowszymi trendami ekologizmu więc nie przeszkadza bo takie kurki zdrowe jajka dają. Bardziej przeszkadza hodowla gawronów na ogromną skalę na terenie całego miasta