KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Spotkanie z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem

Dodano:
garwolin - Spotkanie z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem

Zgodnie z zapowiedziami i Władysław Kosiniak - Kamysz przyjechał na spotkanie 10 grudnia do sali konferencyjnej w Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Czekało tam na niego spore grono zainteresowanych, mieszkańców powiatu i Garwolina, sympatyków PSL , oponentów, chętnych do posłuchania i dyskusji. Sala konferencyjna była pełna.

Zjawili się też zaproszeni goście : poseł na sejm RP Marek Sawicki, były poseł Ryszard Smolarek, były poseł Krzysztof Borkowski, były burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz sekretarz miasta Cezary Tudek.

Spotkanie rozpoczął Marek Chciałowski, prezes powiatowych struktur PSL. - Przypomniałem niektóre fakty z historii powiatu, wspomniałem o tym, że ludowcy mieli już swojego prezydenta, Stanisława Wojciechowskiego. Może teraz znów przyszła na nich kolej? W ten sposób nawiązałem do powszechnie znanej deklaracji startu w  wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka – Kamysza – relacjonuje radny powiatowy Marek Chciałowski.

Następnie głos zabrał poseł Marek Sawicki, a po nim prezes PSL.
- Prezes PSL krótko, ale wnikliwie scharakteryzował obecną sytuację w naszym państwie, nawiązał do spraw aktualnych, przypomniał też postaci historycznie związane z ruchem ludowym. Pamiętał o naszej ostatniej noblistce – Oldze Tokarczuk, która właśnie 10 grudnia odebrała literacką Nagrodę Nobla. Następnie zaprosił do dyskusji – mówi Marek Chciałowski.

REKLAMA:


To była bardzo szeroka i rozbudowana debata. Padało wiele pytań, na które Władysław Kosiniak – Kamysz starał się wyczerpująco odpowiedzieć. Było wielu chętnych do zadania pytań, często o sprawy trudne i gdyby nie późna pora dyskusja trwałaby jeszcze bardzo długo.

Na zakończenie dyskusji pytanie zadał poseł Krzysztof Borkowski: Czemu na tym spotkaniu nie ma samorządowców z powiatu garwolińskiego? Pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Wieloletni burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski podziękował na spotkaniu posłom PSL, stwierdził, że wszystko co w latach jego pracy udało się zrobić dla dobra miasta – zawdzięcza w dużym stopniu ludowcom.

- Pięknym podsumowaniem pierwszej wizyty Prezesa PSL na naszym terenie był wspólny opłatek, życzenia i dalsze dyskusje przy kawie i herbacie – relacjonuje Marek Chciałowski.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wstyd (, #IP 87e6c66856) Odpowiedz

Jeszcze wam mało oszustów, krętaczy i darmozjadow to dowozicie tego co już sie wykazał , zapomnieliście

mieszkaniec (, #IP 0621a79b90) Odpowiedz

Wspaniały człowiek.