KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Mieszkańcy Garwolina nie mogą oddać śmieci na PSZOK

Dodano:
garwolin - Mieszkańcy Garwolina nie mogą oddać śmieci na PSZOK

W związku z trwającą procedurą wyłonienia wykonawcy min. na organizację i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w chwili obecnej mieszkańcy miasta Garwolina nie mają możliwości oddawania odpadów komunalnych do PSZOK-u. Nie wiadomo, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie.

Dnia 19 grudnia 2019 roku odbyło się otwarcie ofert na realizację zadania pod nazwą „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie miasta Garwolina na nieruchomościach zamieszkałych oraz organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”. Cena oferty przewyższyła kwotę jaką miasto zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia. Zwiększenie środków w budżecie Miasta Garwolina nastąpiło na Sesji Rady Miasta Garwolina dnia 30 grudnia 2019 roku. Po zwiększeniu środków przystąpiono do dalszej oceny i weryfikacji oferty pod względem wymagań określonych w przetargu.

REKLAMA:


W chwili obecnej, żeby zapewnić ciągłość odbioru odpadów komunalnych miasto Garwolin podpisało umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie Miasta Garwolina na nieruchomościach zamieszkałych na okres od 1 do 14 stycznia 2020 roku. Umowa ta nie obejmuje Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jest to rozwiązanie tymczasowe, potrzebne do zakończenia głównej procedury przetargowej.

Władze miasta mają na bieżąco informować o terminie otwarcia PSZOK-u.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

żadna różnica (, #IP 6e42393503) Odpowiedz

Od dawna podczas tego oddawania śmieci stoi pewna pani której nie pasuje co ludzie chcą oddać .Np odpady budowlane ( fragmenty dachówek ,papa ), opony też nie bo nie takie itd można mnożyć . Najlepiej to gdyby ludzie żywą gotówkę utylizowali wsypując ją do kontenerów .

(, #IP 3e9e55b54d) Odpowiedz

Tragedia. I całe 500 na śmieci. A karta dużej rodziny też skoro rodzina wielodzietna nie ma zniżek za śmieci a namawiają na zniżki innych przedsiębiorców

Policzmy (, #IP 107a1d0649) Odpowiedz

26zl/osobe x 17 000 (miasto garwolin) = 442k zl 26zl/osobe x 108 000 (powiat garwolin) = 2800000zl (prawie 3mln zl)

(, #IP eeddff4aea) Odpowiedz

To jest tylko na miesiąc

porazka (, #IP 46e2d9f940) Odpowiedz

smiech na sali.

Do lasu (, #IP 88f25f5e02) Odpowiedz

To już wiem co skłania ludzi do wywalania śmieci do lasu. Masakra jakaś

Są firmy z większościowym pakietem skarbu państwa. Zatem uważam, że to spółka z udziałem SP winna rozszerzyć działalność komunalną. (, #IP cd76f68b22) Odpowiedz

Dla przykładu obecnie PKN Orlen przejmuje spółkę Energa i można. Powstałaby gigant spalarnia, transport i inne różnego rodzaju przetwórnie do funkcjonowania przeróbki odpadów i zakończyłyby się ciągłe podwyżki przez prywatne firmy dla przykładu na naszym terenie Ekolidera Jarosława Wyglądały, a swoją drogą czy adekwatne do poniesionych kosztów? Bo można tak w nieskończoność rok w rok podnosić ceny swoich usług o 100%, a czy ktoś z zewnątrz to kontroluje jakie są koszty względem przychodów i dochód? Czy np. w firmie Ekolider nieprowadzona jest KREATYWNA KSIĘGOWOŚĆ?! Czy są jeszcze urzędnicy nieprzekupni?! _______________________________________________________________

Jan (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Masakra. Umowa kończy się 31.12.2019 z ekoliderem,a do dziś nie ma rozstrzygniętego konkursu. Skandal!!!