KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

Dodano:
garwolin - Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

Kolędy, pastorałki i utwory świąteczne w magicznym blasku świateł zabrzmiały 5 stycznia w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Po raz czwarty lokalne zespoły stworzyły wielki koncert pt. „Śpiewajcie i grajcie Mu!”. W finale wystąpiło wspólnie ponad 200 osób.

Koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu” wpisał się już na stałe w kalendarz świątecznych wydarzeń w Garwolinie. W sumie po raz czwarty, ale po raz pierwszy w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, zagrano i zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy w różnych aranżacjach, pastorałki oraz piosenki bożonarodzeniowe. Dla tłumnie zgromadzonej publiczności zaśpiewało 8 zespołów wokalnych – schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, schola rodzin Młodzi Duchem z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, Chór Maryi z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach i parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie, chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie oraz Chór Miasta Garwolina.

W finale wszyscy wokaliści pod kierownictwem dyrygenta Chóru Miasta Garwolina Radosława Mitury zaśpiewali wspólnie kilka kolęd. Towarzyszyła im Orkiestra Dęta z Trąbek pod przewodnictwem kapelmistrza Grzegorza Zakrzewskiego.

Podczas tego niezwykłego wieczoru nie zabrakło także słowa mówionego – teksty o Bożym Narodzeniu czytali aktorzy Teatru Rękawiczka i Teatru O! Mamy. Jeden z wierszy wyrecytowała także burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Burmistrz miasta wraz z proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisławem Małkiem oraz dyrektorem Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosławem Kargolem złożyła gratulacje i podziękowania wszystkim wykonawcom.

REKLAMA:


Wśród publiczności nie zabrakło także zaproszonych gości – m. in. radnych miasta Garwolina na czele z wiceprzewodniczącym Andrzejem Ostolskim, ks. Leszka Dąbrowskiego – proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach i ks. Juliana Jóźwika.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 191

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.