Ciekawe tematy z Garwolina

Szkoły z powiatu garwolińskiego w rankingu czasopisma Perspektywy

Dodano:
garwolin - Szkoły z powiatu garwolińskiego w rankingu czasopisma Perspektywy

Na internetowej stronie www.perspektywy.pl w dniu 9 stycznia 2020 r. i na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podane zostały wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Emocji nie brakowało, mądrych i pięknych słów także nie. Sprawdź na jakich miejscach w rankingu pojawiły się szkoły z powiatu garwolińskiego.

- Rankingi to bardzo ważne narzędzie do zbierania i upowszechniania informacji - mówił prof. dr hab. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, uczelni, która była gospodarzem gali ogłoszenia wyników przeprowadzonego już po raz dwudziesty drugi Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. – Dla uczelni to przede wszystkim informacja o tym, jakich kandydatów na studia możemy się spodziewać. Ogłoszenie XXII rankingu „Perspektyw” to też doskonała okazja, by podziękować dyrektorom i uczniom najlepszych szkół w Polsce, bo to wy kreujecie naszą przyszłość.

Zgodnie z postanowieniem kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

REKLAMA:


KLO im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie znalazło się na 88. miejscu w Polsce (w 2019r. 70 miejsce), LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie jest na 389. miejscu (494), LO (ZS nr 1 im. Szarych Szeregów) w Łaskarzewie na 625. miejscu (100+), LO (ZSP im. T. Kościuszki)  w Sobolewie na 684. miejscu (834), I LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie na miejscu 1000+ (1000+) .

Zgodnie z postanowieniem Kkapituły, do kryteriów za jakie były oceniane licea, w przypadku techników doszły wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.

Technikum (ZSP im. I. W. Zakrzewskiego) uplasowało się na 47. pozycji (196), Technikum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte na 139. (113) miejscu. Technikum nr 2 (ZS nr 2 CKP) w Garwolinie  było poza 500 tak jak Technikum w ZS w Miętnem. Podobnie było w przypadku tych dwóch szkół przed rokiem.

źródło: perspektywy.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Faktycznie ten cały ekologizm tylko im zaszkodził (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Zamiast się uczyć to oni sobie na wagary poszli i efekty widać.

cvbn (, #IP db29371cb5) Odpowiedz

Wincej strajków klimatycznych w Katoliku, politykowania i ideologii to będziecie poza setką.