KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Fałszywy serwis promujący kryptowaluty powołuje się na policjanta z Garwolina

Dodano:
garwolin - Fałszywy serwis promujący kryptowaluty powołuje się na policjanta z Garwolina

Dziś Czytelnik poinformował nas, że zobaczył na Facebooku reklamę, w której wypowiada się policjant z Garwolina. Nie dajcie się nabrać. Serwis promujący kryptowaluty, do którego jesteśmy kierowani jest fałszywy. Podobnych reklam promujących "cudowne" metody zarabiania pieniędzy, w których występują zmyślone osoby, żyjące tuż obok nas jest dużo. Takie zabiegi mają na celu uwiarygodnić oszustwo.

Mężczyzna w mundurze policyjnym przedstawiany jako policjant z Garwolina Mariusz S. prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z Garwolinem.

„Mariusz S. - Policjant Drogówki z Garwolina, w trakcie zwyczajnego dnia na patrolu zatrzymał szybko jadącego kierowce czarnego Audi.Po zadaniu pytania gdzie kierowca tak się spieszył odparł że do (nazwa bankomatu) .Mariusz już słyszał o czymś takim ale jego wiedza była zbyt uboga aby zacząć w tym działać. Po kontroli kierowca pokazał policjantowi aplikację (nazwa serwisu)- Pan Mariusz dla "Dzień Dobry TVN".” -  czytamy na fałszywym serwisie informacyjnym.  Do uwiarygodnienia oszustwa wykorzystane są też wizerunki prawdziwych dziennikarzy TVN.

Pseudopolicjant obraża w wypowiedzi dla fałszywego serwisu swoich przełożonych.

REKLAMA:


Swoją drogą zabawne, że rzekomy policjant z Garwolina, który miał wystąpić w TV jest przedstawiany jako Mariusz S. (nazwisko ukryte), przecież ujawnił swoją twarz.

Komentarze pod tekstem, wyglądające jak komentarze z Facebooka też są fikcyjne.

Serwis próbuje wyłudzić nasze dane: numery telefonów, dane z kart kredytowych itd.

Sprawa została zgłoszona przez Czytelnika na policję.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.