KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Garwolińskie morsy bawią się razem z WOŚP (wideo)

Dodano:
garwolin - Garwolińskie morsy bawią się razem z WOŚP (wideo)

Ciepła zima trochę martwi garwolińskie morsy, bowiem po zimnej kąpieli nie mogą się później schłodzić w śniegu. Wczoraj przy temperaturze około 4 stopni na plusie morsy zażywały kąpieli na sławińskim zbiorniku wodnym i jednocześnie zbierały pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zaczęło się około 8 lat temu na „Mamucie”, kiedy jeszcze oficjalnie nie było tam kąpieliska. Od kilku lat morsy przyjeżdżają do Sławin. By wziąć udział we wspólnej zabawie, wystarczy mieć ze sobą kąpielówki i skarpetki neoprenowe, ale skarpetki nie są konieczne. Kąpiel, a raczej przebywanie w wodzie trwa 5 do 7 minut. Sezon na zimne kąpiele trwa od października do marca.

Wczoraj kilkadziesiąt osób kąpało się o godzinie 10.00, ale w ciągu dnia zwykle przychodzą kolejne grupy amatorów zimnych kąpieli. Ze zbiornika, korzystają też w tygodniu. Celem spotkań jest dobra zabawa i poprawa samopoczucia.

REKLAMA:


- Powiązaliśmy morsowanie z akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są dziś z nami wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Celestynowie. Po kąpieli będzie integracja przy ognisku. Do jedzenia mamy bigos i kiełbaskę. Mamy ze sobą gadżety dla zrobienia wesołej, orkiestrowej atmosfery – mówią zgodnie Jarosław Bogucki, Marcin Piesio i Zbigniew Kałaska.

To kolejne ognisko i wspólna kąpiel morsów, ale w sezonie letnim też się spotykają. Nie ma ograniczeń wiekowych do zabawy w wodzie. Każdy może przyjść, spędzić miło czas i dobrze się bawić.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 44

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bedok anty pis (, #IP 7dc609c6d8) Odpowiedz

a gdzie jest pierwszy morsik garwolina radny powiatowy Maciej K ????? Oooooopppppsssss zapomniałem przecież on jako prawicowy patriota nie bierze udziału w akcjach WOŚP główny kierownik naczelnik państwa zakazał a MAciuś wraz z ze swoją małżonką jako lojalni ,, członkowie,,jedynie słusznej parti nie nie będą się przecież zni zniżać do takiego poziomu toż to elyta powiatowa o koncert pisni patriotycznych to jest klimat