KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Śmiertelny wypadek w Lubicach

Dodano:
garwolin - Śmiertelny wypadek w Lubicach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś około godziny 12.30 na drodze krajowej numer 17 na wysokości miejscowości Lubice w gminie Kołbiel. Droga jest zablokowana a utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin. Objazd dla kierowców od strony Garwolina rozpoczyna się na węźle komunikacyjnym w Lipówkach. Ruch kierowany jest na drogę wojewódzką nr 801 – informuje Linia Otwocka.

Do wypadku doszło na zmodernizowanym odcinku drogi krajowej nr 17 na wysokości Lubic.
– Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn samochód Renault Megane Combi uderzył w tył naczepy ciężarówki, która jechała przed osobówką, w tym samym kierunku. Jest kilka ofiar śmiertelnych, prawdopodobnie śmierć na miejscu poniosły cztery osoby – mówi nadkomisarz. mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na miejscu zdarzenia pracuje także prokurator.

Źródło: https://linia.com.pl, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wina (, #IP be1a6a19fd) Odpowiedz

Wina jest zawsze kierowców ,nigdy wykonawcy .Gdyby kierowcy nie jeżdzili nie było by wypadków . Proste.

Zaniedbanie drogowców (, #IP ca4a6a1377) Odpowiedz

Jeżdżę codziennie tą trasą do pracy. I zauważyłam, że znaki, które ostrzegają o zmniejszeniu prędkości do 90 km na godzinę i za chwilę znak 60 km na godz. I inf o zamianie ruchu. A przed wiaduktem żadnego znaku zapowiadającego, zmianę pasa. Dzięki temu, że znam trasę zachowuję ostrożność i dostosowuję prędkość do warunków jakie mnie za chwilę będą czekały. Dopiero po wypadku na drugi dzień drogowcy postawili ostrzeżenie o zmianie ruchu, przed wiaduktem i na wiadukcie, a dzisiaj po południu pojawiło się kolejne ostrzeżenie o końcu autostrady. A nie można było zrobić tego wcześniej????!!!! Nadal nie ma żadnego znaku o prędkości, jaką mają kierowcy jechać od końca obwodnicy do Lubic. Nie usprawiedliwiam kierowców i ich prędkość przekraczającą często 120 km na godzinę ich mruganie i wymuszanie zwolnienia, bo im się spieszy do pracy. Chyba lepiej dmuchać na zimno, niż po takiej tragedii dopełniać braki, które są obecne.

zawał albo samobójstwo? (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

W biały dzień na długiej prostej nie zauważyć takiego dużego samochodu z dwoma pasami odblaskowymi po bokach co widać na zdjęciu to niemożliwe.

Raczej zaśnięcie (, #IP be1a6a19fd) Odpowiedz

ew patrzenie w telefon

(, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

Prawda jest taka że za odrą nikt by do takich zaniedbań z oznakowaniem nie dopuścił a u nas jak by tak policzyć ile było wypadków na tej budowie od Ryk do Kołbieli to myśle że 200 na pewno.Polski horror

Sgsyeywy (, #IP 21af43be9a) Odpowiedz

Że co? Panie toć to trza być ślepym zeby zjechać z wiaduktu a wlasciwie wjezdzajac na niego to juz z daleka widac korek wiec jak to on zrobil w bialusienki dzien ze sobie zaparkowal pod naczepa?

Za Odrą. (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Za Odrą też są wypadki i również giną ludzie na drogach. Problemy nad Wisłą to prędkość i brawura. Brak myślenia o konsekwencjach przekraczania dozwolonej prędkości.

Oznakowanie w tym miejscu do poprawy!!!! (, #IP f5354e12d9) Odpowiedz

Znak ograniczający prędkość do 60 na 200m przed zwężeniem to za mało - sznur samochodów zwykle zaczyna się o wiele wcześniej. Duże tablice informacyjne na zjeździe z wiaduktu po obu stronach, stopniowe ograniczenie prędkości i przede wszystkim rozsądek kierowców!!! Ładna nowa droga to nie tor wyścigowy!!! W niedzielę wieczorem w tym samym miejscu również doszło do wypadku - trzy osoby w szpitalu, pięć rozbitych aut i zablokowana droga przez 4h. Cud że nikt wtedy nie zginął.