Rozrywka | Kultura Garwolin

Jasełka w SP w Uninie zgromadziły liczną widownię

Dodano:
garwolin - Jasełka w SP w Uninie zgromadziły liczną widownię

19 stycznia 2020r., w niedzielne przedpołudnie mieszkańcy Unina, Goździka i Unina Kolonii tłumnie pojawili się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Uninie, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów.


Już od pierwszej sceny, czyli kuszenia Ewy i Adama w Raju, widać było, iż są one niecodzienne. Nie tylko dlatego, że nawiązano w nich do początków ludzkości, którą znamy z kart Starego Testamentu, ale także ukazano przyjście na świat Wybawiciela, jakim był Jezus Chrystus. Pokazano codzienne życie ludzi, którzy w dzisiejszym świecie zapatrzeni są w telefony, tablety, smartfony...  Grzech zatem jest częstym gościem w ich życiu, lecz nie mają czasu dla innych, dla Boga, a przecież jak powiedział narrator: „ Tyle się wyrzekł Pan Jezus w świętą noc betlejemską. Zrezygnował z ziemskiego majestatu, wygodnego mieszkania z firankami w oknach, ale nie wyrzekł się ziemskiej, ludzkiej miłości.”

W czasie przedstawienia uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Na twarzach młodych artystów widać było ogromne emocje i zaangażowanie. Cały spektakl był dopracowany w najmniejszych szczegółach, a przepiękna scenografia i kostiumy dopełniły reszty. Autorami przedstawienia i opiekunami były: Lidia Kwiatkowska, Magdalena Zając i Kinga Trzpil. Pomagała też Magdalena Mikulska.

REKLAMA:


Na koniec zabrał głos wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, który podkreślił wyjątkowość tego spektaklu i podziękował za piękną grę młodym aktorom.

Dyrektor szkoły Mirosław Mętrak podziękował także wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie tak pięknej uroczystości.

Jasełka w szkole w Uninie to już wieloletnia tradycja spotkań kilku pokoleń - uczniów, rodziców, dziadków, pradziadków - w okresie magii Bożego Narodzenia.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jasełka (, #IP 95a6c85b53) Odpowiedz

Bardzo ładnie przygotowane Jasełka. Byłam już kolejny raz i dziękuję, nauczycielom i uczniom za dużo trudu włożonego w przygotowanie. Widać, że coś się dzieje w Uninie