Wiadomości z Garwolina

PSB Mrówka w Garwolinie. Kiedy otwarcie?

Dodano:
garwolin -  PSB Mrówka w Garwolinie. Kiedy otwarcie?

Zbigniew Cichecki, właściciel firmy Mirex realizuje dużą inwestycję przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie. Już za kilka miesięcy otwarty zostanie tam market PSB Mrówka, z asortymentem do domu i ogrodu.

Firma Mirex zapoczątkowała swoją działalność w Garwolinie w budynku przy ulicy Kościuszki, gdzie obecnie zajmuje lokal o powierzchni około 250m². Firma wynajmuje pod swoją działalność lokale o podobnej powierzchni w: Radzyminie, Grodzisku Mazowieckim i Piasecznie.

Właściciel firmy Zbigniew Cichecki postanowił rozwinąć swoją działalność w Garwolinie i podjął decyzję o wejściu we współpracę z grupą Polskie Składy Budowlane, która jest właścicielem marki PSB Mrówka.
- W chwili obecnej w Polsce pod szyldem PSB Mrówka jest ponad 300 sklepów. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest to w stu procentach polski kapitał i dobrze rozpoznawalna marka. To było wyznacznikiem do tego by rozpocząć współpracę – mówi właściciel firmy Mirex Zbigniew Cichecki. - O koncepcji myśleliśmy już 2 lata temu. Kwestie wyłonienia wykonawcy i podpisania umów zajęły około rok. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiło w czerwcu 2019r. - dodaje inwestor.


Prace projektowe i budowlane wykonuje firma z Wrześni, która specjalizuje się w budowie tego rodzaju obiektów.
- Firma ta postawiła już kilka Mrówek w Polsce dla innych inwestorów-udziałowców. Wybierając wykonawcę bazowaliśmy w dużym stopniu na opiniach innych właścicieli Mrówek – mówi Zbigniew Cichecki.

REKLAMA:


Powierzchnia działki wraz drogami komunikacyjnymi, na której powstaje budynek to około 8000 m², a powierzchnia marketu to około 1500m² plus 250m² pomieszczenia biurowo socjalne. - Mamy plany rozwojowe. Mówiąc o biznesie patrzymy w przyszłość i myślimy o tym, co będzie za kilka lat. Są plany dotyczące dalszego rozwoju, ale na razie skupiamy się na jak najszybszym otwarciu. Aktualnie jesteśmy w końcowej fazie prac wykończeniowych i lada moment złożymy dokumenty potrzebne do odebrania budynku. Zakończenie prac nastąpi w lutym tego roku. Otwarcie jest uzależnione od uzyskania pozwoleń na użytkowanie. Chcielibyśmy otworzyć sklep już na wiosnę, bo dla tego rodzaju branży jest to najlepszy okres, ale dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie będziemy mogli rozpocząć towarowanie, co nam również zajmie kilka tygodni – mówi Zbigniew Cichecki.

Firma Mirex planuje zatrudnienie około 25 osób. - Chcemy postawić przede wszystkim na wysoką jakość obsługi gwarantując fachowe doradztwo i duży wybór asortymentu  – mówi Zbigniew Cichecki.

Sklep ma być otwarty w godzinach 7.00 – 20.00 lub 7.00 – 19.00. Będzie czynny także w soboty i niedziele handlowe.

Sklepy PSB Mrówka typu DIY „zrób to sam” oferują produkty niezbędne do remontu oraz utrzymania domów i ogrodów. Zlokalizowane są przede wszystkim w miejscowościach powiatowych i gminnych od kilku do 100 tys. mieszkańców.
Obecnie działa w Polsce 305 sklepów Mrówka, w których regularne zakupy robi ok. 4 mln klientów.
Sieć PSB Mrówka dysponuje łącznie 395 000 m² nowoczesnej powierzchni handlowej i zatrudnia 5500 pracowników. Sklepy te oferują ok. 10-40 tys. produktów niezbędnych do renowacji oraz utrzymania domów, mieszkań i ogrodów. Łączne przychody Mrówek w 2018 r. wyniosły 2,2 mld zł i osiągnęły 20% dynamikę wzrostu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.