Ciekawe tematy z Garwolina

Fałszywe maile o kontroli skarbowej

Dodano:
garwolin - Fałszywe maile o kontroli skarbowej

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega przed e-mailami informującymi o "zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej". Mazowiecka administracja skarbowa nie jest autorem tych e-maili. Jest to kolejne oszustwo, w którym prawdopodobnie chodzi o wyłudzenie danych osobowych.


W mailu podana jest informacja, że urząd skarbowy zamierza wszcząć kontrolę, którą wyznaczył na konkretnie wskazany dzień, w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem.

- IAS w Warszawie prosi o szczególną ostrożność w każdym przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. W takiej sytuacji należy powstrzymać się od jakichkolwiek czynności, przede wszystkim nie wolno otwierać załączników -
informuje Justyna Pasieczyńska rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

REKLAMA:


Otwieranie załącznika lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.

Przypominamy także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl.

Poniżej przykład rozsyłanego, fałszywego zawiadomienia o kontroli skarbowej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.