Rozrywka | Kultura Garwolin

XIII Koncert Kolęd i Pastorałek w Żelechowie (wideo)

Dodano:
garwolin - XIII Koncert Kolęd i Pastorałek w Żelechowie (wideo)

19 stycznia 2020 roku w kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie odbył się XIII Koncert Kolęd i Pastorałek. Kościół, niebieskie światło i kolędy w wykonaniu lokalnej społeczności to klimat, który towarzyszy Koncertowi każdego roku.

Kolędowanie to piękna tradycja i wyznanie wiary. W tegorocznym koncercie wystąpiły dzieci, młodzież i dorośli. Oliwia Poszytek zaśpiewała pastorałki „Dziś w stajence” oraz „Maleńka miłość”, Liliana Dawidowska „Kołysankę dla dzieciątka”, a najmłodszy uczestnik sześcioletni Tymon Dawidowski zaśpiewał pastorałkę „Była noc, ciemna noc”. Pięknie zabrzmiały tradycyjne kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „W żłobie leży” w wykonaniu Anny Kaczorek i Natalii Komoli. Duet Magdalena Kamińska i Justyna Skurka przygotował kolędy „O gwiazdko betlejemska” oraz „Bóg narodzi się” .

Grupa muzyczna z Warsztatów Terapii Zajęciowej wykonała przy akompaniamencie opiekunów Pawła Parzyszka-gitara i  Agaty Seroczyńskiej –akordeon,  kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Warto podkreślić, że uczestnicy WTZ występowali we wszystkich dwunastu poprzednich koncertach. Klaudia Gradus zaśpiewała pastorałki „Gdy się rodziłeś Panie oraz „Kołysankę dla Jezusa” Na keyboardzie akompaniował jej Maciej Bogusz. Reprezentantka nowej szkoły językowej, która powstała w Żelechowie Omika School Joanna Dunin zaśpiewała kolędy w języku angielskim „Silent night” oraz „Three Kings”. Patryk Zowczak zaśpiewał pastorałkę „Mroźna cisza” oraz kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Przy akompaniamencie organisty Janusza Głowacza kolędę „Mario czy ty wiesz” pięknie wykonała Alicja Kamola.

REKLAMA:


Na zakończenie Koncertu wystąpił zespół rodzinny, czyli rodzina Parzyszków  i Kamińskich.  Pięknie zagrali i zaśpiewali kolędy „A wczora z wieczora” „Kto był smutny dziś wesoły niechaj każdy będzie”, „W stajence w Betlejem” oraz „Lulajże lulaj” Na zakończenie tradycyjnie już wszyscy odśpiewali „Wśród nocnej ciszy”.  Koncert prowadziła Magdalena Dziubak. Proboszcz parafii Żelechów ks. prałat Eugeniusz Filipiuk serdecznie podziękował wykonawcom i uczestnikom koncertu, a szczególnie organizatorom Krystynie Wieczorkiewicz, Pawłowi Parzyszkowi i Wojciechowi Mosiorowi. Jak każdego roku koncert zakończono zaproszeniem wszystkich na XIV Koncert Kolęd i Pastorałek w 2021 roku.

Relację z Koncertu można zobaczyć poniżej:Święta dlatego w takiej u nas cenie,
Że są nieliczne w różnych dni bezliku,
Jak te kosztowne, najgrubsze kamienie,
Z rzadka dzielące perły w naszyjniku.
                                William Szekspir,


Krystyna Wieczorkiewicz

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 34

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.