KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Wiadomości z Garwolina

Policjanci spotykają się z dziećmi przed feriami

Dodano:
garwolin - Policjanci spotykają się z dziećmi przed feriami

Garwolińscy policjanci przez cały rok odwiedzają uczniów w szkołach i przedszkolach przypominając im o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, policjanci odwiedzają placówki edukacyjne by porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Bez względu na wiek uczniowie licznie uczestniczą w pogadankach, dzięki którym zdobywają wiedzę jak unikać niebezpieczeństw.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020” policjanci z Garwolina jak i powiatu garwolińskiego spotykają się z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas wizyt mundurowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzą jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Ważnym elementem spotkania jest także zawsze temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

Bez względu na wiek wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczą w spotkaniach, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane przez gości pytania. Uczestnicy prelekcji obiecali przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.