Wiadomości z Garwolina

Studniówka maturzystów z LO w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Studniówka maturzystów z LO w Żelechowie

Studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbyła się 8 lutego 2020 r. W tym roku miejscem balu był żelechowski Łabędzi Dwór. W balu studniówkowym uczestniczyły dwie klasy licealne – III a, której wychowawczynią jest pani Urszula Kobielus i III b, której wychowawczynią jest pani Anetta Dziak.


Bal studniówkowy rozpoczęła część oficjalna. Na początku pani dyrektor Sylwia Tomaszek przywitała zaproszonych gości, wychowawczynie, nauczycieli, licznie zgromadzonych rodziców oraz uczniów i osoby im towarzyszące. W uroczystym rozpoczęciu balu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz Proboszcz Parafii Żelechów ksiądz prałat Eugeniusz Filipiuk. Każdy z nich w krótkim wystąpieniu gratulował uczniom dotarcia do tego momentu, jakim jest 100 dni do matury. Wszyscy Goście zwracali uwagę na niepowtarzalną atmosferę liceum w Żelechowie, gratulowali osiągnięć, aktywności w życiu lokalnym, życzyli uczniom sukcesów na maturze i w dalszych etapach życia  oraz udanego balu.

Głos zabrali również przedstawiciele uczniów - Angelika Siwek  z III a i Jakub Pięta z III b oraz Komitetu Studniówkowego rodziców – pani Anna Abramska – Syroka.
Zwieńczeniem części oficjalnej był tradycyjny polonez, w którym wzięło udział 16 par. Wieloletnią tradycją szkoły jest uroczysty biało - czarny strój tańczących. Układ taneczny przygotowała pani Joanna Włodarczyk. Do muzyki Wojciecha Kilara uczniowie wykonali ok.12 minutowy układ.

REKLAMA:


Część taneczną rozpoczął tradycyjny walc, który zatańczyli wspólnie Goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Potem była już różnorodna muzyka, przy której można było się wspólnie bawić do przysłowiowego białego rana. Zespół Relax Band, który grał na żelechowskiej studniówce po raz pierwszy, sprawdził się na 100 %.

Podczas balu po raz pierwszy w historii studniówek „Lelewela” pojawiły się atrakcje dla maturzystów przygotowane przez  rodziców i wychowawców. Pierwsza z nich to loteria fantowa. Specjalnie przebrani rodzice przeprowadzili przy udziale wychowawczyń losowanie połączone z miniquizem. Kolejna zabawa to wybór króla i królowej balu. Wychowawczynie poprosiły wszystkie pary na parkiet, a zespół wykonał trzy utwory, przy których uczniowie musieli wykazać się szczególnymi umiejętnościami tanecznymi. Jury złożone z rodziców i nauczycieli wybrało parę - Katarzynę Kocielnik z osobą towarzyszącą. Uroczystej „koronacji” dokonała pani dyrektor.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała menadżerka sali Łabędzi Dwór pani Ksenia Karbowska. Obsługa i świetna kuchnia zachwyciły wszystkich zebranych.
Na zakończenie balu pani dyrektor oraz wychowawczynie serdecznie podziękowały rodzicom Komitetu Studniówkowego za organizację imprezy.
…teraz już tylko matura!
(Zdj. B-Art.)


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 34

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kto to? (, #IP b3e808bb87) Odpowiedz

Bardzo podoba mi się pierwsza z lewej dziewczyna na 2 i 3 zdjęciu. Kto to?