KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Wiadomości z Garwolina

28 mandatów nałożyła grupa SPEED

Dodano:
garwolin - 28 mandatów nałożyła grupa SPEED

44 skontrolowane pojazdy, 28 nałożonych mandatów karnych na kierowców - to wynik tygodniowych działań garwolińskiej grupy „SPEED”.

Podczas tygodniowych działań policjanci „drogówki” skontrolowali 44 pojazdy, nałożyli na kierujących 19 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 4 dowody rejestracyjne oraz 3 prawa jazdy, w tym 1 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

REKLAMA:


Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze w lipcu 2019r. została powołana grupa „SPEED”. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

zdjęcie: policja.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

karolina (, #IP 592f2cd41c) Odpowiedz

nie macie yanosika macie mandaty...

Nie mają się czym chwalić (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

28 mandatów przez tydzień to wychodzi średnio 4 mandaty dziennie. Jeden stacjonarny fotoradar zrobiłby dużo lepszy wynik i nie narażał policjantów na wypadek przy ściganiu się z piratami. Każdy kto ma kamerkę w samochodzie i dużo jeździ przez dzień rejestruje dużo więcej wykroczeń.