KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 lutego 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 lutego 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

W dniach 9-10 lutego 2020 r. odnotowano 8 zdarzeń związanych z silnymi podmuchami wiatru. W sześciu przypadkach dotyczyły one usuwania z dróg powalonych drzew. W dwóch przypadkach doszło do uszkodzenia budynków - uszkodzona ściana szczytowa w budynku mieszkalnym w Sulbinach, uszkodzona obróbka blacharska na budynku mieszkalnym w Woli Łaskarzewskiej. We wszystkich tych działaniach uczestniczyło 12 pojazdów PSP i OSP oraz 65 ratowników.

10 lutego 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Parcele Rębków

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Parcele Rębków. W zdarzeniu udział brał jeden samochód osobowy. Pojazdami podróżowały dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodzie. W akcji trwającej blisko godzinę udział brał zastęp PSP oraz  zastępy OSP.

12 lutego 2020 r.

Górzno zatrucie tlenkiem węgla

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zatruciu tlenkiem węgla w miejscowości Górzno. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji wszystkich mieszkańców na zewnątrz budynku. Następnie dokonano pomiarów, które potwierdziły obecność tlenku węgla w budynku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. W akcji trwającej blisko  godzinę udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

13 lutego 2020 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Spacerowej w Garwolinie

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Spacerowej w Garwolinie, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

14 lutego 2020 r.


Plama oleju w Nowym Pilczynie
Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o rozlanym oleju na drodze powiatowej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji rozlanego na długości 2000m oleju. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


15 lutego 2020 r.

Garwolin otwarcie mieszkania

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o osobie poszkodowanej w zamkniętym mieszkaniu. Działania straży polegały na otwarciu mieszkania przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz przekazaniu jej ZRM. W akcji trwającej blisko godzinę udział brał jeden zastęp PSP.

Garwolin zatrucie tlenkiem węgla
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zatruciu tlenkiem węgla w miejscowości Garwolin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji wszystkich mieszkańców na zewnątrz budynku. Następnie dokonano pomiarów, które potwierdziły obecność tlenku węgla w budynku. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W akcji trwającej ponad  godzinę udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Sławiny pożar sadzy w kominie
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu proszku gaśniczego do wnętrza komina i strąceniu sadzy z przewodu kominowego. W akcji trwającej blisko godzinę udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

16 lutego 2020 r.

Pożar samochodu osobowego w Gończycach

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego. Działania zastępów straży polegały na podaniu jednego prądu wody na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.