KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Wiadomości z Garwolina

Przejazd kolejowy w Pilawie zamknięty dla pieszych i dla pojazdów

Dodano:
garwolin - Przejazd kolejowy w Pilawie zamknięty dla pieszych i dla pojazdów

Przejazd kolejowy w Pilawie ma być zamknięty przez 110 dni, zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Sprawdź planowany objazd. Przejście na drugą stronę torów dla osób poruszających się pieszo będzie możliwe poprzez nowo budowane przejście podziemne i istniejące przejście w poziomie szyn na wysokości dworca. Tory będzie można też przekroczyć przejazdem kolejowo-drogowym zlokalizowanym przy ul. Letniskowej.

- W ramach modernizacji linii kolejowej z Lublina do Warszawy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontują przejazd kolejowo-drogowy na alei Wyzwolenia w Pilawie. Wymienione zostaną tory. Ułożona będzie nowa nawierzchnia bitumiczna, która zapewni lepszy przejazd kierowcom. Zamontowane zostaną nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, co zapewni większe bezpieczeństwo – informuje Karol Jakubowski z PKP PLK SA.

- Prace podzielone są na dwa etapy. Rozpoczęcie pierwszego etapu prac planowane jest w piątek 21 lutego i potrwa około 40 dni. Przebudowa obejmie nawierzchnię i urządzenia. Drugi etap planowany jest od końca maja do lipca i potrwa około 70 dni. W tym czasie remont przejdzie pozostała część przejazdu – dodaje Karol Jakubowski.

REKLAMA:


Przejazd zamknięty dla samochodów i dla pieszych

- W trakcie prac remontowych przejazd będzie zamknięty dla samochodów i pieszych. Objazdy zostały wyznaczone ul. Przemysłową, drogą powiatową Puznówka – Jaźwiny, a następnie tymczasowo zbudowaną drogą przy torach do przejazdu kolejowego przy ul. Letniskowej i dalej w kierunku al. Wyzwolenia. Nawierzchnie ulicy Przemysłowej i Letniskowej dla potrzeb objazdu zostały wzmocnione poprzez wykonanie nowego asfaltu – mówi Karol Jakubowski.

Przejście na drugą stronę torów dla osób poruszających się pieszo będzie możliwe poprzez nowobudowane przejście podziemne i istniejące przejście w poziomie szyn na wysokości dworca. Tory będzie można też przekroczyć przejazdem kolejowo-drogowym zlokalizowanym przy ul. Letniskowej.Zdjęcia: Wirtualna Pilawa


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pan Jan (, #IP 3cd35b42ed) Odpowiedz

Ludzie w tym budimexie mają iloraz mniejszy niż buty w których chodzą, no tragedia, zamknęli przejazd w czwartek tuż przed piàtkowymi przejazdami słoików czym spowidowali paraliż Pilawy w piątek, za fatalne wykonanie s17 zawsze będę miał o nich złe zdanie...

Przejazd (, #IP c72dba3c29) Odpowiedz

Przejście dla pieszych przez stację to paranoja chcąc przejść na drugą stronę torów do sklepu trzeba nadłożyć dobry kilometr.ale tak właśnie postępuje Budimex .

(, #IP 9ca4330211) Odpowiedz

Ja bym dodała jeszcze - brak oświetlenia na drodze przypominającej serpentynę, chociaż latarnie są. Najwidoczniej miasto oszczędza.

paranoje i absurdy (, #IP 89afbed5e5) Odpowiedz

Trasa objazdu to jest dopiero paranoja, widoczność paskudna w nocy, brak namalowanych białych linii i znaków poziomych, a wyprawa samochodem na drugą stronę to jak wycieczka do innej miejscowości. Co do przejścia dla pieszych, rower między nogi i jechać po błocie... ubrudzi się kurtka, a nie buty i nogawki. Przydałoby się jakoś odmalować te tunele podziemne na stacji w Pilawie, mogliby zatrudnić graficiarzy, przejście przez te tunele kojarzy mi się z wycieczką na spacerniak w kryminale.

Za wcześnie zamknęli (, #IP 89afbed5e5) Odpowiedz

Uprzejmie informuję, że przejazd został zamknięty 20.02 już o godzinie 20:00.