KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski o koronawirusie

Dodano:
garwolin - Dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski o koronawirusie

Dyrektor SP ZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski zaleca jak należy się zachować w sezonie zachorowań spowodowanych wirusami i tłumaczy czym jest koronawirus.


- Spokój rozwaga i rozsądek
- apeluje Krzysztof Żochowski. - Trzeba się zachowywać w sposób racjonalny, czyli oczywiście zachowywać podstawowe zasady higieny, tak jak mysie rąk. Nie kaszleć na siebie nawzajem, unikać dużych skupisk ludzkich, bo  w sytuacji, kiedy są wzmożone zachowania infekcyjne, to nie tylko koronawirus, ale też wszystkie inne choroby przenoszące się drogą kropelkową, w tej chwili szaleją. Jeżeli ktoś nie ma potrzeby to dobrze jest duże skupiska omijać, natomiast powtarzam, że trzeba w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek – mówi dyrektor SP ZOZ w Garwolinie.

- To jest łagodna choroba wirusowa – z podkreśleniem łagodna -  która oczywiście w nielicznych przypadkach, jeżeli trafi na osobę wyjątkowo schorowaną, może być tą kroplą, która przepełni kielich i spowodować nawet śmierć, ale to dotyczy około 1 procenta przypadków, Natomiast przeciętny zdrowy człowiek, ma największą szansę na to - nawet jeżeli by miał kontakt i przebył zakażenie tym koronawirusem - że nie będzie wiedział, że to przebył
– mówi Krzysztof Żochowski.

REKLAMA:


Procedury w SP ZOZ

Szpital, w związku wystąpieniem koronawirusa, wprowadził specjalne procedury.
- Wczoraj zostałem wezwany przez pana ministra Jarosława Pinkasa – Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju do Warszawy, do jego siedziby wraz z innym dyrektorem medycznym szpitala mazowieckiego. Wzięliśmy udział w takim panelu na temat: Jak przygotować polską medycynę powiatową na starcie z koronawirusem. Pewne rozwiązania organizacyjne, które wprowadziliśmy w szpitalu w Garwolinie, pan minister uznał za modelowe i polecił wprowadzić na terenie całego kraju – mówi dyrektor SP ZOZ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

konkretniej proszę (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

rozwiązania z Garwolina wdrożone w całej Polsce, a co to takiego jeżeli można wiedzieć? Chętnie poczytam. Zastanawiam się również czy faktycznie nie lepiej by panu było w warkoczach

... (, #IP e19f7b1262) Odpowiedz

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-dyrektorzy-szpitali-powiatowych-wciaz-b,nId,4389044#iwa_source=special to pewnie o tych rozwiązaniach mówi Dyrektor.

A jakom specjalność ma dyr Żochoski ? Jeżeli to nie tajemnica państwowa. (, #IP b71a86b75d) Odpowiedz

żochowski (, #IP 6f60ebb5c8) Odpowiedz

specjalność żałosna - w pokłonach przed pisem, a dla ludzi fac jak jego holecka w sejmie

POGRATULOWAĆ BEDOKOM SZPECJALISTY OD 7 BOLEŚCI . (, #IP d9e10f5d2d) Odpowiedz

(, #IP 66c62b3788) Odpowiedz

Szpital w Sulbinach to najgorszy szpital w Polsce. Serio. Obyście tam nigdy nie trafili

(, #IP c0ae08a31d) Odpowiedz

No skad wiesz ze najgorszy w polsce??bylem lezalem i sobie chwale

super lecznica tylko ludzie myślą inaczej (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

to dlaczego wszyscy moi bliscy i znajomi gdy jest taka potrzeba wolą chorować w Warszawie? Głupi pewnie są, bo tu jak słyszę rozwiązania niespotykane w całym świecie mają.

Dyrektor prorok czy dyrektor ustawka? (, #IP 46631c4811) Odpowiedz

Chyba sie pan dyrektor sporo pomylił w ocenie koronawirusa...

Prawda (, #IP 6f210c6a1c) Odpowiedz

U lekarza rodzinnego numerków brak pomimo tel o 7.30 bo o 7 nie sposób się dodzwonić . Wizyta w npl i co? Trzeba wypełnić ankietę długopisem przechodnim który daje pielęgniarka wszystkim kaszlącym . Lekarz pomimo braku gorączki zaleca antybiotyk na katar i kaszel oraz ne widzi potrzeby wypisania zwolnienia choćby na 3-4 dni . Tak więc idę do pracy choć będzie ciężko cokolwiek robić i będę kaszlał ,kichał i dotykał klamek choćby obsmarkaną ręką .Skoro lekarz nie widzi powodów ....a co mi tam .

Główny Prezes (, #IP ed3014b80a) Odpowiedz

uprasza się wszystkich niezadowolonych pacjentów do korzystania z innych, okolicznych szpitali i przychodni. Uprzejmie proszę o nieprzychodzenie do tutejszej lecznicy. Dzięki temu zaoszczędzicie swój czas i zdrowie oraz umożliwicie leczenie nielicznej grupie chorych, którzy jednak wolą leczyć się w szpitalu w Sulbinach

Uprasza sie (, #IP 6f210c6a1c) Odpowiedz

Głównego prezesa o zwolnienie stanowiska które zajmuje i do tego jest bezczelny.

(, #IP ae6383c7c0) Odpowiedz

ta nieliczna grupa albo ma znajomości, albo stać ją na szeroki gest albo po prostu nie mają możliwości finansowych - wszak nie każdy w tym kraju dostaje za jeden świąteczny dyżur (przespany) 10 000 zł

(, #IP 857fe3cd6f) Odpowiedz

Nie widzę związku. Nie podoba ci się szpital w Sulbinach to idź do innego i nie truj o 10.000 za dyżur.

Ja widzę (, #IP 6f210c6a1c) Odpowiedz

Duch pyszny kroczy przed upakiem... Księga przysłów stary testament. Wiecie o co chodzi? Dyro wie że będzie musiał odejść tylko co zgromadzi to jego to sprawi że na plujesz w oczy to odpowie ze deszcz pada. Typowe dla lokalnych PiS sympatyków.

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

Panie Żachowski o czym pan bredzisz ten szpital to tylko zamknąć nic nic tam nie działa prawidłowo ludzie na się że czekają na wózkach po 6 godzin na przyjęcie a Pani doktor chodzi sobie a to po chleb a to po pierogi i mówi że jest zajęta a reszta personelu spaceruje na fajki

zdrowy rozsądek (, #IP ae6383c7c0) Odpowiedz

..jakbyś go miał choć odrobinę to dawno podałbyś się do dymisji bo na to stanowisko nie nadajesz się w ogóle.

Koronawirus (, #IP 56f63a50a3) Odpowiedz

Dzięki temu wirusowi jest wielki bałagan w szpitalu bo na npl nie chce się lekarzom pracować zasłaniają się że szpital jest niebezpieczny bo był przypadek koronawirusa a w artykule dokładnie podane jest ze ten pacjent miał zwykła grypę. Najlepiej pozamykac wszystkie szpitale i nie pomagać pacjentom

Duda dał kasę na propagandę (, #IP 0ad10ec1a0) Odpowiedz

Duda dał kasę na TVPIS dlatego nie będzie dla chorych. Jak chcecie wsparcia dla chorych rodzin piszcie prośby do starostwa. Kurowska i Walicki powinni pomóc. W końcu reprezentują PIS. Na rehabilitację, na leki, na środki opatrunkowe, na opiekę nad dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi.

Dyrektor w karetce (, #IP 59532d51e7) Odpowiedz

Rozsądek i rozwagę to powinien zachować pan dyrektor Żochowski przyjeżdżając karetką do chorego dziecka, a nie krzyczeć i wysyłać na pomoc nocną. Żenada z taką służbą zdrowia. Ratownicy milczą,żeby się nie narazić. A skargę na dyrektora można złożyć do pana dyrektora.

Koronawirus w garwolinie (, #IP 48cc3a0959) Odpowiedz

Wielka szkoda, że inne procedury nie są tak wzorcowe, aby możne je było wdrożyć w całym kraju Była pacjentka dyrektora Żochowskiego

Baju baju (, #IP 0ad10ec1a0) Odpowiedz

Żochowski co Ty opowiadasz za bajki? Jakie rozwiazania? W tym szpitalu nic nie działa. Rezonans zawsze zepsuty, na się nie zrobią iść bo lekarzy nie ma którzy wykonują badanie. O czym Żochowski Ty opowiadasz?

Korona (, #IP 9b96c00370) Odpowiedz

Ja rozumiem ostrożność, ale jak rodzice wycofują dzieci z wycieczek które mają być za 2 miesiące, to już jest wielka głupota. No ale wydaje się że Garwolin to rządź się swoim rozumem, dzieci z wycieczki wycofane, ale market w sobotę w Warszawce odwiedzony.

to nie rodzice (, #IP e020fe7cc1) Odpowiedz

szkoły dostały wytyczne z ministerstwa zeby odwoływac wycieczki

(, #IP 7c45ca093e) Odpowiedz

Nikt Ci nie zabrania wysyłania swoich dzieci na wycieczkę zagraniczną. Ludzie bardziej się boją tego że dzieci obejmie kwarantanna za granicą niż samego koronawirusa.