KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 marca 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 marca 2020 r.)

W ubiegłym tygodniu strażacy wyjechali do pięciu zdarzeń drogowych, sześć razy do pożarów i do kilka razy do innych interwencji. Sprawdź szczegóły.9 marca 2020 r.

Pożar w mieszkaniu na ul. Osadniczej w Trąbkach

Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze mieszkania na ul. Osadniczej w Trąbkach, który został ugaszony przed przybyciem dwóch zastępów straży pożarnej. Działania polegały na oddymieniu mieszkania.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Żabianka
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Żabianka, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i wjechał pod barierę energochłonną. Samochodem podróżowała jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu bariery energochłonnej z pojazdu oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowaną przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brały cztery zastępy PSP, w tym jeden z PSP Ryki oraz jeden zastęp OSP.

10 marca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Dębówka

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Dębówka. W zdarzeniu udział brał samochód osobowy oraz motocykl. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca motocyklem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

11 marca 20120 r.

Kot utknął w przewodzie wentylacyjnym

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie, który utknął w przewodzie wentylacyjnym budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na wyjęciu zwierzęcia przez otwór znajdujący się na wysokości stropu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Lipowej w Gocławiu
Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Lipowej w Gocławiu. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe: Saab i Opel Vectra. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, a jedna z nich wymagała udzielenia pomocy medycznej. Ponadto działania straży pożarnej polegały na odłączeniu dopływu prądu w samochodach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej trzy godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.
Pożar suchej trawy na ul. Lipowej w Woli Rębkowskiej
Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palącej się suchej trawie w miejscowości Wola Rębkowska. Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.
 
12 marca 2020 r.

Uszkodzone pokrycie dachu w Stefanowie

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uszkodzonym pokryciu dachu na budynku jednorodzinnym w miejscowości Stefanów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przykręceniu naderwanego przez wiatr arkusza blachy. W akcji trwającej jedną godzinę udział brały dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na DK 76 w Niecieplinie
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 76 w miejscowości Niecieplin, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w pojeździe. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


13 marca 2020 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej w Garwolinie

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w którym udział brały dwa samochody: osobowy i dostawczy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca samochodem osobowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP.

Sprawienie polowej izby przyjęć przed szpitalem w Garwolinie
W związku z dyspozycją Stanowiska Kierowania Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego działania zastępów straży polegały na rozstawieniu namiotu pneumatycznego przed budynkiem Szpitala Powiatowego w Garwolinie, w celu organizacji polowej izby przyjęć. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brały trzy zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie w Sobolewie
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palących się sadzach w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Sobolew. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do komina, a także przewietrzeniu pomieszczeń i usunięciu strąconej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy OSP.

14 marca 2020 r.

Pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ul. W. Andersa w Górznie
Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palących się sadzach w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Górzno. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do komina, a także przewietrzeniu pomieszczeń i usunięciu strąconej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

15 marca 2020 r.

Wola Korycka Górna zatrucie tlenkiem węgla

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zatruciu tlenkiem węgla w miejscowości Wola Korycka Górna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiarów, które potwierdziły obecność tlenku węgla w budynku, który następnie został przewietrzony. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar drewnianej altany na ul. Osadniczej w Trąbkach
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej altanki w miejscowości Trąbki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar komórki w Łomnicy
Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej komórki w Łomnicy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.