KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 - 29 marca 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 - 29 marca 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 23 marca 2020 r.

Pożar budynku domku letniskowego w miejscowości Wilga

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze domku letniskowego w miejscowości Wilga. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie w miejscowości Wola Łaskarzewska
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wola Łaskarzewska. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz strąceniu sadzy i wybraniu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastępy PSP oraz dwa zastęp OSP.

24 marca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Zwola Poduchowna

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zwola Poduchowna, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi uderzając w kilka drzew. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które znajdowały się w jego wnętrzu. Z uwagi na znaczne uszkodzenia karoserii samochodu strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunęli dach, wykonując w ten sposób dostęp do osób poszkodowanych. Następnie stwierdzono zgon podróżnych. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar samochodu na ul. Jana Pawła II w Garwolinie
Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu w miejscowości Garwolin. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany w natarciu na palący się samochód. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie w miejscowości Unin-Kolonia

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Unin-Kolonia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz strąceniu sadzy i wybraniu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

25 marca 2020 r.

Pożar sadzy w kominie w miejscowości Maciejowice

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Maciejowice. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz strąceniu sadzy i wybraniu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

26 marca 2020 r.

Nadłamane drzewo nad droga w miejscowości Miastków Kościelny

O godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o nadłamanym drzewie pochylonym nad drogą w miejscowości Miastków Kościelny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ścięciu drzewa i pocięciu go na mniejsze kawałki oraz usunięciu na pobocze. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


27 marca 2020 r.

Udzielanie pomocy mężczyźnie przed budynkiem KP PSP w Garwolinie

Przed godz. 15 pod budynek Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł kierowca i pośpiesznie udał się do drzwi wejściowych prosząc o pomoc dla pasażera. Mężczyzna siedzący na fotelu uskarżał się na ból klatki piersiowej i trudności w oddychaniu. Strażak pełniący w tym czasie służbę dyżurną powiadomił o tym fakcie pozostałych funkcjonariuszy i podjęto czynności ratownicze. W trakcie przeprowadzania wywiadu mężczyzna stracił przytomność, a po jego ewakuacji z pojazdu stwierdzono brak funkcji życiowych. Strażacy natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zastosowali automatyczny defibrylator zewnętrzny w celu dokonania analizy rytmu pracy serca. W wyniku tych czynności poszkodowany odzyskał oddech, a tętno stało się wyczuwalne. Następnie mężczyznę przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Skurcza
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Skurcza, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

28 marca 2020 r.

Pożar nieużytkowanego budynku w Trąbkach

Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytkowanego budynku sklepu w miejscowości Trąbki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody
na palące się poddasze budynku. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar ciągnika rolniczego w miejscowości Więcków
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze ciągnika rolniczego w miejscowości Więcków. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palący się ciągnik, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wilga
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Wilga, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Corsa i Citroen DS4. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Ponadto odłączono zasilanie w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Łomnica
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze więźby dachowej budynku mieszkalnego w miejscowości Łomnica. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie konstrukcję dachu sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zarzewi ognia. Poddasze budynku oddymiono i przewietrzono. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

29 marca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Trojanów

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Trojanów, gdzie samochód osobowy marki Audi A6 wypadł na łuku z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Ponadto w minionym tygodniu odnotowano dziewiętnaście przypadków pożarów suchych traw oraz dwa pożary poszycia w lesie. Zdarzenia te zaistniały w następujących miejscowościach: Starowola, Pilawa, Wilchta, Maciejowice, Domaszew, Jabłonowiec, Garwolin, Piotrówek, Mariańskie Przecze, Podwierzbie, Samogoszcz, Kruszówka, Chromin, Antoniówka, Miętne, Jagodne, Życzyn, Tyrzyn, Łucznica.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.