KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

3 przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - 3 przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie garwolińskim

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie informuje o trzech przypadkach zakażenia SARS CoV-2.


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie z dnia 31.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu garwolińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.03.2020 r.
    • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 322 / (52)
    • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 64 / (1)
    • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 5 / (3)
    • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 3 / (3)
    • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / (0)
    • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0

Pierwsze potwierdzone w dniu dzisiejszym przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie garwolińskim to 3 osoby dorosłe obu płci: 2 kobiety (lat 25 i 59) i 1 mężczyzna (64 lata).
Osoby te znajdują się pod opieką lekarzy w Szpitalu Zakaźnym w Siedlcach: 2 osoby w stanie średnim, 1 osoba w stanie dobrym. Żadna z osób nie jest pracownikiem medycznym.
Potwierdzone przypadki to przypadki rodzime - transmisja krajowa.
Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

REKLAMA:


Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus
Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590
Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego:

+48 22 523 88 80

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ziomek (, #IP a8a3e9b1b5) Odpowiedz

Takie są skutki powrotu z prac w Angli córcia wróciła i zamiast siedzieć na kwarantanie to nie bo po co nie jest prawdą że się zarazili w kraju ciekawe tylko dlaczego jej przyjaciel zrobił sobie nagle wolne w pracy i siedzi cicho

Obserwator (, #IP ba859fbf15) Odpowiedz

A co się dzieje przy internacie w Mietnem ? Ogrodzenie, Policja. Czy ma to związek z wirusem ?

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

W Miętnym jest ośrodek dla tych w kwarantannie tylko ciekawe kto będzie tego pilnował żeby nigdzie nie lazili

koronawirus (, #IP 196daff426) Odpowiedz

Ile w was jest nienawiści zamiast życzyć powrotu do zdrowia.Teraz można się zarazić wszędzie w pracy ,w pociągu,w sklepie.Trzeba się modlić abyśmy za chwilę my tam się nie znależli.Czy to ważne kto to jest ,ponoć nikt z nich nie był za granicą.Życzę im powrotu do zdrowia

Asia (, #IP b0675a4429) Odpowiedz

No to zaraz cały Sobolew poleci, pewno z fabryka batoników włącznie :(:(:(

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

A po Sobolewie następni o matko kiedy się to skończy mamy już dosyć tego kiedy te dzieciaki wrócą do szkoly

Nicola (, #IP 11aa70fd4e) Odpowiedz

Zainteresowani dokładnie wiedzą kto to jest i gdzie mieszka.

koronawirus (, #IP 38214351d9) Odpowiedz

to jest sobolew

miejscowość (, #IP 057a370974) Odpowiedz

Osoby u których wykryto COVID-19 są z Sobolewa

Tom (, #IP 8e4677a571) Odpowiedz

To miejscowość z trzema zakażeniami w powiecie Garwolińskim to Sobolew. Chory był leczony na grypę w Ośrodku Zdrowia przez tydzień (kłaniają się braki testów). Jeździł do pracy z gorączka pociągiem do Warszawy.

Koronawirus w garwolinie (, #IP 9bfd33c77e) Odpowiedz

Za syna grzeseska wozniaka jak wrocil z wloch to szybko oszkalowali i grzeska posla tez dali rade a pracowniczy autobus z zasmarkancami jezdzi ile zarazy przewozi nikt na to nie reaguje musi miec wlasciciel kierowca duuuze plecy a moze na chleb nie ma

Koronawirus w garwolinie (, #IP 9bfd33c77e) Odpowiedz

A autobus do kurczakow jezdzi nie dezynfekowany po wejsciu pracownika polowa zasmarkana zakichana kaszlaca kierowca w maseczce kto to sprawdza ludzie wychdza z kurczakow tu sie dopiero wozi syf i po co daleko szukac wirusa

Obywatelu!!! (, #IP 05c829e848) Odpowiedz

Jeżeli widzisz nieprawidłowości to zgłoś to do odpowiednich służb zamiast wylewać swe żale na forum. Milcząc stajesz się współ winny.

(, #IP ac2a84366e) Odpowiedz

Plotka głosi że to ( większa miejscowość że stacją pkp na trasie gończyce- Maciejowice, podobno dzieje się też coś w duuużym zakładzie tejże miejscowości

Temu Panu wszystko bło wolno (, #IP f475f30338) Odpowiedz

w tym zakładzie , który PREZES doprowadził do upadku

Ale skąd?? (, #IP a76a74104e) Odpowiedz

Ale skąd?? z jakiej miejscowości???? Powiat garwoliński jest długi i szeroki.

KORONA (, #IP 28d02432ff) Odpowiedz

Te 3 osoby były z Sobolewa. Pozdrawiam

Ciekawość. (2020-03-31 14:42, #IP 9f5dadef07) (, #IP 2df01de78b) Odpowiedz

Niekoniecznie ciekawość, myślę że wszyscy życzymy im powrotu do zdrowia i będziemy się za nich modlić lub trzymać kciuki - jak kto woli, ale zgadzam się z przedmówcą że powinno być powiedziane gdzie to jest, nie chodzi o nazwiska tylko miejscowość.Jeśli dotyczy to naszych znajomych czy osoby które znamy nawet z widzenia bardziej to do nas dociera i jesteśmy w stanie bardziej pokierować własnym zachowaniem. Młodzi szczególnie, choć to nie reguła, uważają że nic nie może się im stać. Jadąc samochodem widzę, że pod domami stoi kilka samochodów, imprezy, spotkania w domach, stoją w grupach koło pizzerii, Jak przemówić im do wyobraźni? może to im pomoże, jak zobaczą że dotyczy to ich znajomych, rodziny.

Korona (, #IP 7577b25751) Odpowiedz

Powinni podawać skąd Ci ludzie są, bezpieczeństwo danych ok, ale ważne jest by ludzie wiedzieli. Niewiedza to największy wróg społeczeństwa. Tak działali najwięksi dyktatorzy tego świata. Większość Koreańczyków uważa że są potęgą gospodarczą, że są państwem mlekiem i miodem płynącym, a że głodują trudno, myślą że i tak mają więcej niż cały świat, tak działa niewiedza.

Wiesz co to wirus? (, #IP e99bb30bac) Odpowiedz

Przechodziles kiedys tzw 3 dniowke? Typu temperatura, sraczka, bol brzucha? Wirus kazdego moze dopasc, ten jest inny. Majac np HIV chcialbys zeby wszyscy wokolo wiedzieli?

żebyś tłuku (, #IP 0af166ada9) Odpowiedz

ogłupiony telewizją wziął widły i ich zadźgał? Bo ci powiedzieli, że we Włoszech i Hiszpanii umierajo na koronawirusa? Bo ci w TV powiedzie, że jest pandemia i po nas?

Ty (, #IP 7577b25751) Odpowiedz

Czytasz czasami co napisałeś, bo to jeden bełkot

poszanowanie prywatności (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Czyli nie informujemy kto to jest i niech osoby które miały z nimi kontakt nieświadomie dalej roznoszą wirusa. Prywatność ważniejsza od zdrowia i życia.

Naczelny (, #IP 502c273212) Odpowiedz

Co może jeszcze mają ci palcem na zdjęciu pokazać.

Ciekawość. (, #IP 9f5dadef07) Odpowiedz

Osoby które miały z nimi kontakt są powiadomione. A tobie taka informacja potrzebna jest do roznoszenia plotek, i w takim celu jest poszanowanie prywatności.

Szeroki krąg (, #IP 5bddaf6e1d) Odpowiedz

Niestety osoby mające kontakt chodziły do pracy mając kontakt z innymi. Następny przypadek to ktoś wspominał o stacji dializ. Tam chyba też j akues działania podjęto. Też kontakt z ludźmi był.