KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Dziś ruszyły przedszkola w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Dziś ruszyły przedszkola w Garwolinie

Dziś ruszyły miejskie przedszkola, które będą na razie funkcjonować w reżimie sanitarnym.

"Informuję, iż w związku z rozporządzeniem MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 1️1 maja 2️020r. zostają ponownie otwarte publiczne przedszkola, dla których organem prowadzącym jest miasto Garwolin. Decyzja ta została podjęta po dostosowaniu przedszkoli do reżimu sanitarnego oraz kontroli Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Garwolinie stanu sanitarno-higienicznego, realizacji wytycznych GIS w w.w. placówkach i uzyskania stanowiska stwierdzającego gotowość przedszkoli do podjęcia pracy od 11 maja 2020r.” - czytamy w komunikacie burmistrz miasta Garwolina Marzeny Świeczak.

O absurdalnych wytycznych MRPiPS dla  żłobków (wytyczne dla przedszkoli są prawie identyczne) można przeczytać TUTAJ.

WAŻNE! W dalszym ciągu zapewnione będzie zdalne nauczanie dla dzieci pozostających pod opieką rodziców/opiekunów w domu.
Ze względu na brak chętnych, nie zostały uruchomione oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Władze miasta proszą o zapoznanie się i stosowanie do opracowanych przez dyrektorów poszczególnych placówek procedur.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Absurd goni absurd (, #IP e1bac6c7c5) Odpowiedz

Ja nie rozumiem tych obecnych absurdów. AVON ponad 2 tysiące ludzi pracowało od początku tej rzekomej epidemii, LIDL, Tesco, Biedronka, Kaufland - tysiące ludzi dziennie - gdzie ludzie dotykali wszystkiego co się dało, warzyw, półek, etc i na około 50 tys mieszkańców powiatu kilka przypadków zachorowań. To jest pandemia? Na grupę tyle osób co roku choruje, a część z nich umiera. Czy ktoś to nagłaśnia i robi z tego cyrk. A fryzjer czy kosmetyczka dlaczego nie może pracować. W przedszkolach, żłobkach absurdalne, kompletnie odjechane wytyczne. Na zdrowy rozum, można zabrać wszystkie zabawki z przedszkola, pozrywać wykładziny, pryskać się płynem antybakteryjnym co 5 minut i co to da. Dzieci to dzieci, będą dotykały wszystkiego i w przedszkolu i poza nim, siebie, różnych przedmiotów, nikt tego nie upilnuje, nie ma innej opcji. Niech mi jakich mędrzec powie, po co to wszystko. Co będzie za 2 czy 3 miesiące? Wirus ucieknie i nie wróci. Chcecie w przedszkolach trzymać te kretyńskie restrykcje przez ile miesięcy? 2, 3, 6, a może rok. Jak to wpłynie na dzieci? Ludzie trzeba w tym wszystkim zacząć używać własnego rozumu, a nie słuchać tych manipulacji, które wylewają się ze wszystkich mediów mainstreamowych z każdej strony, które tak napędziły pandemię strachu, że ludzie sami z siebie robią idiotów np. dwie osoby w samochodzie - jedna w maseczce druga bez. Jeżeli sami się nie opamiętamy to za chwilę cofniemy kraj w rozwoju co najmniej o 20 lat. Kogo nie pytam, ludzie tracą pracę, zmniejszane są wynagrodzenia, padają małe firmy. Na masową skalę drukowane są pieniądze, co wywoła spadek wartości pieniądza i inflację. Czy wy tego naprawdę chcecie? Żebym nie został źle odebrany, wirus jest, początkowy okres kwarantanny był jak najbardziej w mojej opinii uzasadniony, gdyż nikt nie wiedział na świecie nic o tym wirusie. Ale teraz analizując statystyki, fakty, trzeba jak najszybciej próbować wracać do normalności. Wirus będzie z nami już do końca dni, jak grupa, zapalenie płuc, karat itd.

a no właśnie (, #IP ae6383c7c0) Odpowiedz

Ja ci powiem po co - po to żeby można było wyjść przed kamerę i powiedzieć jak wiele dobrego zrobiło się dla narodu nie robiąc nic a nawet szkodząc - 55% kretynów uwierzy !!! A dziennikarze - lepiej mieć byle jaki news niż żaden - a jeszcze jak się to odpowiednio przekaże może uda się błysnąć. Co się nie robi dla kariery!Poza tym chyba wszyscy, którzy publicznie nie przejęli się do granic obłędu pandemią już chyba nie piastują swoich stanowisk ... Przeżyłem komunę przeżyję i to. Żałuję tylko, że jestem już za stary by wyjechać z tego kraju - miałem nadzieję na normalność ale ta nadzieja już chyba umarła ...

EMKA (, #IP 503a2fede3) Odpowiedz

100/100

(, #IP f20cfbc934) Odpowiedz

Zgadzam się z Tobą w 100% to jest totalna bzdura nie ma żadnego wirusa ludzie obudzcie się!!! Jadąc samochodem mijam innych kierowców którzy jadąc w aucie sami maja ta uchylna maskę na twarzy przeważnie kobiety to jest naprawdę nienormalne i przerażające że ludzie tak się poddali temu wyborowi ja osobiście nie chodzę wogole ani razu nie założyłam nie chce mieć chorych pluc