KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Maseczki, gogle i przyłbice z Chin trafią do miejscowych lekarzy

Dodano:
garwolin - Maseczki, gogle i przyłbice z Chin trafią do miejscowych lekarzy

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie dostarczy lekarzom z Garwolina i okolic pakiety środków ochrony indywidualnej. 14 maja między godz. 10.00 a 14.00 lekarze będą odbierali przygotowane przez nas pakiety bezpośrednio z furgonetki zaparkowanej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Lubelskiej 50. Środki zostały zakupione przez fundację Lekarze Lekarzom dzięki darczyńcom, głównie Kulczyk Foundation, w ramach akcji humanitarnej.


Środki z Chin, które przyleciały do Polski pod koniec kwietnia czterema samolotami, są dystrybuowane w całym kraju przez okręgowe izby lekarskie. Zakup i logistykę wspólnie organizowały okręgowe izby i Naczelna Izba Lekarska.

OIL w Warszawie dla swoich członków (29 tys. lekarzy i lekarzy dentystów) otrzymała do rozdysponowania 246.400 szt. masek KN95 (FFP2), 162.000 szt. trójwarstwowych masek chirurgicznych 16.400 szt. przyłbic, 16.400 szt. gogli i 16.400 szt. kombinezonów ochronnych.

Dla każdego lekarza, który zgłasza się do nas poprzez formularz, przygotowywany jest indywidualny pakiet środków ochrony (jeden z trzech rodzajów). Decyzją prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie kombinezony oraz pozostały sprzęt są przekazywane szpitalom i podmiotom zatrudniającym lekarzy, które zgłosiły do nas zapotrzebowanie.

REKLAMA:


Większość środków ochronnych (zgodnie z deklaracjami lekarzy uwzględnianymi w specjalnym formularzu na naszej stronie internetowej) wydawana jest w siedzibie naszej izby przy ul. Puławskiej 18 w Warszawie, ale lekarze z innych miejscowości mają możliwość wybrania opcji odbioru pakietu także bliżej swojego miejsca zamieszkania. Miasta, w których systematycznie organizujemy punkty odbioru to: Grójec, Grodzisk Mazowiecki, Radom, Zwoleń, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Sokołów Podlaski, Wyszków, Ostrołęka, Ciechanów, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Garwolin. Stworzyliśmy również opcję przesyłki kurierskiej.
Środki ochronne to w obecnej sytuacji epidemicznej podstawa w pracy lekarza. Lekarze wciąż zgłaszają braki. Każda akcja, dzięki której są one uzupełniane, przekłada się na większe bezpieczeństwo medyków, a tym samym pacjentów. Każde wykluczenie lekarza – z powodu zakażenia, kwarantanny czy izolacji – jest osłabieniem sił w walce z koronawirusem. Epidemia trwa, trudno przewidzieć koniec i trudno ocenić jak wiele osób oraz miejsc dotknie, dlatego do względów bezpieczeństwa i środków ochronnych należy przywiązywać wielką wagę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy także w ramach oddolnych inicjatyw szyją maski, drukują przyłbice, wspierają personel medyczny w tych szczególnie trudnych dla niego czasach.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://izba-lekarska.pl/ oraz profilu na Facebooku https://www.facebook.com/OILWarszawa/.

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 5b01837db8) Odpowiedz

Ja mam pytanie? Czym odkażane są autobusy PKS Garwolin? Bo to co dziś usłyszałam od jednego z kierowców mnie zmroziło mianowicie odkażanie denaturatem? Czyli jeżdżenie w masce i rękawiczkach nic ie chroni.

maseczki (, #IP ae6383c7c0) Odpowiedz

odnośnie maseczek... w Garwolinie roznoszono darmowe maseczki z podpisem pani Burmistrz - chciałem bardzo podziękować ale muszę stwierdzić, że torba na owies konia mojego dziadka była ze zdecydowanie delikatniejszego materiału. No chyba, że zamawiał je zastępca - to w tym przypadku nazwisko mówiłoby samo za siebie. Ciekaw jestem ile pieniędzy wyrzucono w błoto żeby błysnąć. Jeśli redakcja chce - mogę udostępnić ten wspaniały produkt.

Ja pier... gdzie my żyjemy? (, #IP 9efcdbe0ed) Odpowiedz

Coś takiego jak odbiór Pakietów Ochrony Indywidualnej przez personel medyczny to powinno być na porządku dziennym, jak oddychanie powietrzem! Ale, że jesteśmy w czarnej d.... to robi się festiwal, że prywatna firma sponsoruje coś, co powinno być obowiązkiem dyrektorów szpitali i rządzących. Czy już do wszystkich dotarło, że żyjemy w Państwie z kartonu?

(, #IP 5b01837db8) Odpowiedz

Czego wymagasz aby sobie a wy martwcie się.