Rozrywka | Kultura Garwolin

Nietypowy wernisaż - zobacz wystawę online (video)

Dodano:
garwolin - Nietypowy wernisaż - zobacz wystawę online (video)

To był nietypowy, a zarazem wyjątkowy wernisaż. Po raz pierwszy w historii Galerii Kotłownia inauguracja wystawy odbyła się bez udziału publiczności, ale odbyła się online. Relację z wydarzenia oraz wystawę wciąż można obejrzeć.

1 maja w Galerii Kotłownia odbył się wernisaż wystawy „Biomofry” autorstwa Katarzyny Kuty. Pierwotnie wystawa miała zostać zaprezentowana publiczności w marcu, ale wymogi chwili sprawiły, że na razie nie można zobaczyć prac bezpośrednio. Dlatego tradycyjnie o godzinie 18:00, ale tym razem na profilu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Galerii Kotłownia w mediach społecznościowych ukazał się film prezentujący prace artystki. 

Wszystko odbyło się zgodnie z dotychczasowymi standardami: obrazy i obiekty zaprezentowane zostały w przestrzeni galeryjnej. Artystkę przywitał dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, o inspiracjach i twórczych poszukiwaniach mówiła sama autorka prac.

REKLAMA:


Katarzyna Kuta urodziła się w Puławach. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Studiowała w  Instytucie Sztuk Pięknych Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Działa twórczo w zakresie malarstwa, rzeźby oraz rysunku.
Artystka wychowana w środowisku wiejskim i w otoczeniu lasów śmiało opowiada o fascynacjach naturą. Jej spojrzenie jest spojrzeniem badacza, wnikliwie przyglądającemu się nie tylko elementom podstawowym, ale także dostrzegającego „tło”, czyli tzw. drugi plan. Kuta analizuje strukturę organizmów takich jak mchy i grzyby, następnie je  przetwarza, multiplikuje i powiększa do skali makro.W ten sposób powstają organiczne obiekty, których podstawowym składnikiem jest papier. Malarskie prace opiera na barwach ziemi i płynnych kształtach.

Kuratorem i pomysłodawcą wystawy jest Luiza Kondej –kustosz Galerii Kotłownia, która zaprasza do dalszego bacznego śledzenia działań galerii w Internecie.

Filmowy zapis wernisażu „Biomorfy” można obejrzeć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=aKINkoEHsi0


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.