KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Garwolin Sport

2,5 mln zł na zadaszenie boiska ze sztuczną nawierzchnią w Miętnem

Dodano:
garwolin - 2,5 mln zł na zadaszenie boiska ze sztuczną nawierzchnią w Miętnem

Dzisiaj na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu - Hotel Miętne odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, wicemarszałek Senatu Marii Koc, starosty Mirosława Walickiego oraz kierownika POSiZL Janusza Kowalskiego dotycząca Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich. Uczestnicy konferencji poinformowali o planowanej inwestycji - zadaszeniu boiska sportowego w Miętnem ze sztuczną nawierzchnią.

Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. W ramach tegorocznej, pilotażowej edycji dofinansowaniem zostało objętych 12 obiektów na łączną kwotę 19 101 200 złotych. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wszystkie wnioski, które spełniały wymogi formalne i programowe zostały zaopiniowane pozytywnie, w tym wniosek powiatu garwolińskiego.

Powiat garwoliński przystąpił do programu składając w dniu 27 lutego 2020r wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa zadaszenia boiska piłkarskiego przy POSiZL w Miętnem”
Inwestycja będzie polegała na budowie hali pneumatycznej, będącej zadaszeniem istniejącego boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 100 x 65m.
Hala pneumatyczna będzie wyposażona w system grzewczo - nadmuchowy oraz oświetlenie co umożliwi korzystanie z obiektu w okresie jesienno-zimowym.
Planowany termin realizacji zadania to 4 grudnia 2020r.

REKLAMA:


Łączna wartość całości zadania wynosi 2 500 000,00 zł w tym przyznane dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu 1 250 000,00 zł (jest to maksymalny poziom dofinansowania o który wnioskował powiat garwoliński).

Z obiektów sportowych POSiZL w Miętnem będzie mogło skorzystać  27 klubów sportowych z terenu powiatu oraz kluby przebywające na zgrupowaniach w POSiZL w Miętnem.

Po wybudowaniu zadaszenia nad istniejącym boiskiem, korzystanie z niego będzie mogło odbywać się przez cały rok bez względu na warunki pogodowe, co w znacznej mierze przyczyni się do poprawy komfortu treningowego drużyn piłkarskich.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Elektrownia, a teraz dach ? (, #IP 18100f2e67) Odpowiedz

Poseł Tchórzewski wtopił już ponad miliard zł w elektrownię Ostrołęka. Oj czy z tym dachem nie będzie podobnie ?

Swoich nie wydaje... (, #IP 277a028fd7) Odpowiedz

Gdzie projekt albo wizualizacja... (, #IP 277a028fd7) Odpowiedz

Naszych pięknych widzimy w każdym artykule, redakcji wysilcie się!

To PIS? (, #IP d86582fc3f) Odpowiedz

Czy Państwo na zdjęciu są z PIS-u?

Stefek (, #IP 6fa090d78f) Odpowiedz

Dlaczego na zdjęciach nie ma posła Woźniaka? Niemożliwe żeby celebryta nie uczestniczył w imprezie takiej rangi.